Yangında, kendi oksijen maskesini çocuklara takan itfaiye eri kalp krizi geçirdi

Afgan bir ailenin evinde çıkan yangını söndürmek için giden itfaiye ekibindeki Yücel Küçük, kendi oksijen maskesini 3 kız çocuğuna taktı, dumandan etkilenip kalp krizi geçirdi.

17.01.2022 13:07    Güncelleme: 17.01.2022 22:39

Erzurum'un Yakutiye ilçesindeki bir apartmanın bodrum katında yaşayan Afgan ailenin evinde, saat 04.00 sıralarında yangın çıktı.

Gece yakılan soba nedeniyle başladığı düşünülen yangını fark eden bina sakinlerinin ihbarıyla bölgeye, Erzurum Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri sevk edildi.

İtfaiye ekibi, pencereden girdikleri evde dumandan etkilenen Roghayyeh Alavi (34) ile kızları Zehra (17), Zohre (16) ve Zeynep (14) Alavi'yi alıp dışarı çıkardı. Dumandan etkilenen anne Alavi, sağlık görevlilerince hemen hastaneye kaldırıldı.

İtfaiye erlerinden Yücel Küçük de diğer ambulans gelene kadar kendi oksijen maskesini çocuklara taktı. Bir süre sonra Küçük, fenalaşırken mesai arkadaşları tarafından hastaneye kaldırıldı.

Yoğun bakımda tedaviye alınan Yücel Küçük'ün, dumandan etkilenerek kalp krizi geçirdiği belirlendi.

Bu sırada 3 kız kardeş de Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Roghayyeh Alavi'nin entübe edildiği, çocuklarının bilincinin açık olduğu, 4'ünün de hayati tehlikesinin olduğu belirtildi.

Öte yandan itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülen yangın sonrası evde hasar meydana geldiği öğrenildi. (DHA)

erzurum yangın itfaiye itfaiye eri afgan aile

BAĞLANTILI HABERLER