Viranşehir'de bir çocuk zırhlı aracın altında kaldı: Hayati tehlikesi var

Urfa'nın Viranşehir ilçesinde 5 yaşındaki bir kız çocuğu zırhlı aracın altında kaldı. Hastaneye kaldırılan çocuğun hayati tehlikesinin olduğu belirtildi.

20.10.2021 23:26    Güncelleme: 21.10.2021 12:37

Urfa’nın Viranşehir ilçesindeki PTT Caddesi'nde zırhlı aracın çarpması sonucu araç altında kalan 5 yaşındaki N.D. ağır yaralandı.

Öğlen saatlerinden yaşandığı öğrenilen olayda yaralanan çocuk Viranşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Çapmanın yaşandığı yere yakın güvenlik kamera görüntülerinde de çocuğun zırhlı aracın altında kaldığı ve çevredekilerin araca tepki göstererek çocuğa doğru koştuğu görülüyor.

Miraç'ı zırhlı araçla öldüren polis serbest bırakıldı

7 yaşındaki Miraç Miroğlu'nu ezerek ölümüme neden olan zırhlı araç sürücüsü polis, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.


Mezopotamya Ajansı’na çocuğun Urfa Merkez'de bulunan Mehmet Akif İnan Hastanesi'ne sevk edildiği bilgisini veren amcası, N.D.'nin hayati tehlikesinin olduğunu belirtti.

Bölgede zırhlı araç çarpması sonucu daha önce de çok sayıda çocuk hayatını kaybetmişti.

Miraç'ın ölümüne neden olan polis görevi başında

'Çocukların yaşam alanlarında zırhlı araçların hızlı bir şekilde geçmesi ve bu şekilde ölüm ile yaralanmalara sebebiyet vermeleri gerçekten bölgemiz açısından ciddi sorun teşkil etmektedir.'


Açılan davalarda da cezasızlık politikası uygulanırken, mahalle aralarında zırhlı araç kullanımının kaldırılması isteniyor.

Leman zırhlı araçla katledilen Miraç'ı kapağına taşıdı

Leman dergisi, İdil'de zırhlı polis aracının çarpması sonucu yaşamını yitiren Miraç Miroğlu'nu kapağına taşıdı.


Bisikleti 3 parçaya ayrılan Miraç 'asli kusurlu' bulundu

'Sokaktan yüksek bir şekilde fren ya da çarpma şeklinde bir ses geldi.'

Viranşehir Nure Dikçe zırhlı araç

BAĞLANTILI HABERLER