Uyuşturucu videosunda Ümitcan'ın yanındaki kadın, adliyeye sevk edildi

Ümitcan Uygun'la birlikte uyuşturucu madde kullandığı görülen Fadime Büşra G., İzmir'de yakalandı.

13.01.2021 16:40    Güncelleme: 13.01.2021 18:36

Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen'in evinde ölümüyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Ümitcan Uygun hakkında, iki kadınla birlikte uyuşturucu madde kullandığına ilişkin görüntüler sosyal medyada yer alınca yeni bir soruşturma başlatıldı.

Kadın cinayeti şüphelisi Ümitcan Uygun, uyuşturucu madde kullanımından tutuklandı

Aleyna Çakır cinayetinin baş şüphelisi olan Ümitcan Uygun, uyuşturucu madde kullanımı nedeniyle çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Ümitcan Uygun ve yanında bulunan iki kadından T.K. ile Ümitcan Uygun'un kaçmasına yardımcı olduğu iddiasıyla babası Durak Uygun gözaltına alındı. Ümitcan Uygun, 'Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak ve kullanılmasını alenen özendirmek' suçundan tutuklanırken, T.K. ve Durak Uygun serbest bırakıldı.

Bunun üzerine Ankara polisi, videoda Ümitcan Uygun'a uyuşturucu madde sunduğu görülen Fadime Büşra G.'nin yakalanması için çalışma başlattı. İzmir'de olduğu tespit edilen Fadime Büşra G. gözaltına alındı. Uçakla Ankara'ya getirilen Fadime Büşra G, emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.

Kamuoyunun merak ettiği 'o soru' cevap buldu: Ümitcan Uygun'dan biyolojik örnek de alındı

Uygun'un uyuşturucudan tutuklanması, cinayet ve tecavüz şüphesi olan bir dosyanın çözüldüğü anlamına gelmiyor.

'O UYUŞTURUCULARI ÜMİTCAN GETİRDİ'

Polisteki ifadesinde, Ümitcan Uygun'la pavyonda tanıştıklarını belirten Fadime Büşra G., "Ben pavyonda çalışırdım. O da her geldiğinde 10 bin lira hesap öderdi. 'Nereden bu paranın kaynağı' diye sorduğumda, 'baba parası yiyorum ben' derdi. Pavyona geldiğinde masasına giderdim, alkol alırdık. Biz onunla hiç sevgili olmadık, birlikte de olmadık. O görüntülerdeki olayda ise kesinlikle uyuşturucuyu ben vermedim. O uyuşturucuları Ümitcan getirdi. Yanımızda bir kız daha vardı. Ümitcan yanındaki uyuşturucu maddeyi çıkardı, 'kullanır mısınız?' dedi. Ben daha önce kullanmamıştım, merak edip o gün içtim. Onun dışında herhangi bir şey olmadı" dedi. (DHA)


BAĞLANTILI HABERLER