Uluslararası Koalisyon Güçleri, IŞİD'lilerin toplandığı binayı vurdu

İç Güvenlik Güçleri ile IŞİD’liler arasında çatışmalar sürerken IŞİD’lilerin toplandığı bina uluslararası koalisyona bağlı uçaklar tarafından bombalandı.

21.01.2022 18:33    Güncelleme: 21.01.2022 18:36

Uluslararası koalisyon uçakları, Kuzey ve Doğu Suriye’nin (Rojava) Hesekê kenti Xiwêran Mahallesi’nde IŞİD’lilere ait hücreleri bombaladı. Hesekê’ye doğru hareket eden Til Temir Askeri Meclisi’ne ait bir araca ise SİHA saldırdı.

IŞİD'in Hesekê’nin Xiwêran Mahallesi’nde bulunan Sina Cezaevi’ne yönelik dün gerçekleştirdiği saldırı sonrası, İç Güvenlik Güçleri ile IŞİD’liler arasında çatışmalar sürerken IŞİD’lilerin toplandığı bina uluslararası koalisyona bağlı uçaklar tarafından bombalandı.

Hava saldırısının sonuçlarına ilişkin henüz net bir bilgiye ulaşılamadı.

Hesekê cezaevinden kaçmaya çalışan 89 IŞİD’li yakalandı: Çatışmalar sürüyor

Rojava’da cezaevine saldırıda bulunan IŞİD ile QSD arasında yaşanan çatışma sürüyor. 89 IŞİD'linin yakalandığı belirtilirken bölgede silah sesleri yükseliyor.

TİL TEMİR ASKERİ MECLİSİ'NE SİHA SALDIRISI

Öte yandan Türkiye’ye ait bir SİHA (Silahsız Hava Aracı), Hesekê’deki IŞİD karşıtı operasyonlara destek vermek amacıyla Hesekê’ye doğru hareket halinde olan Til Temir Askeri Meclisi’ne ait bir araca saldırdı.

Saldırının Til Temir-Hesekê yolu üzerinde Tiwêna köyü civarında gerçekleştiği belirtildi.

Saldırıda yaşanan can kaybına ilişkin henüz bir bilgi paylaşılmadı. (MA)

IŞİD Uluslarası Koalisyon Haseke Til Temir Rojava

BAĞLANTILI HABERLER