Türk Ocakları'ndan Bahçeli'ye yanıt: Biz hiçbir partinin arka bahçesi değiliz

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin kendilerine yönelik sözlerine tepki gösteren Türk Ocakları, bir açıklama yayınlayarak 'Biz hiçbir partinin arka bahçesi değiliz' dedi.

28.06.2022 20:47    Güncelleme: 28.06.2022 20:47

Türk Ocakları Genel Merkezi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da katılımıyla sempozyum düzenleyen İstanbul şube yönetimini 'onay alınmadığı' için aynı gün görevden aldı.

Türk Ocakları, söz konusu etkinliğe Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'nun davet edilmesine tepki gösteren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yönelik bir açıklama yaptı.  

Bahçeli'den yeni idam çıkışı

Devlet Bahçeli geçen haftaki grup toplantısında gündeme getirdiği idam çıkışını yineledi.

Açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Türk Ocakları yönetiminin milliyetçilik konusunda hiç kimseden ders almaya ihtiyacı yoktur. Türk Ocakları parti siyasetinin dışındadır ancak Türk kelimesinden tüyleri diken diken olanlarla yol yürümemiştir, yürümeyecektir. Bizi yöneten siyasilere hatırlatırız ki; biz parti siyasetinin tarafı veya hiçbir partinin arka bahçesi değiliz. Bizim tek kaygımız Türk Milletinin birliği ve Türk Devletinin bekasıdır. Kimse unutmasın ki, merhum Dündar Taşer’in dediği gibi, ‘Türk Ocağı fazla kurcalamaya gelmez, oradan bozkurt çıkar. Bozkurt."

 

Türk Ocakları CHP Ekrem İmamoğlu Devlet Bahçeli Dündar Taşer

BAĞLANTILI HABERLER