Trabzonspor şampiyonluk kupasına kavuştu

Binlerce taraftarıyla şampiyonluğunu kutlayan Trabzonspor, Medical Park Stadyumu'nda düzenlenen törenle kupasına kavuştu. Şampiyonluk kupasını kaptan Uğurcan Çakır aldı.

14.05.2022 23:59    Güncelleme: 14.05.2022 23:59

Spor Toto Süper Lig'de 2021-2022 sezonunun bitimine 3 hafta kala şampiyon olan Trabzonspor şampiyonluk kupasını aldı.

Trabzonspor kafilesi Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nden otobüsle Yat Limanı'na geldi. Buradan tekneyle Medical Park Stadı'na hareket eden "şampiyonların filosu" ilk olarak Faroz Limanı'na geçti.

Kasketini takan teknik direktör Abdullah Avcı, deniz yolculuğu boyunca taraftarları selamladı. Ellerindeki meşaleleri yakan bordo-mavili futbolcular, taraftarlarla karşılıklı tezahüratta bulundu.

Faroz Limanı'na ulaşan "şampiyonların filosu", burada bekleyen taraftarlar tarafından coşkuyla karşılandı. Daha sonra bordo-mavili takımı taşıyan tekne, Trabzon Limanı'na geldi.

Trabzonspor'un eski başkanlarından Nuri Albayrak ve Trabzon Liman Müdürü Muzaffer Ermiş, burada teknik direktör Abdullah Avcı ve takım kaptanı Uğurcan Çakır'a çiçek verdi. Bordo-mavili taraftarlar tarafından sevgi gösterileriyle karşılanan kafile, üstü açık otobüs ile güvenlik görevlileri eşliğinde Medical Park Stadı'na hareket etti.
 

Konvoy eşliğinde Medical Park Stadı'na ulaşan kafileye, yol boyunca ve stat çevresindeki taraftarlar sevgi gösterilerinde bulundu. Otobüs, özellikle stat yakınında ilerlemekte büyük güçlük çekti. 41 bin 461 kişilik kapasitesi tamamen dolan Medical Park'ta gerçekleştirilen törende ilk olarak bazı sanatçılar mini konser verdi.
 

Kasketliler grubunun horon gösterisinin ardından saha içerisinde Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için en uzun horon halkası denemesi yapıldı. Ardından kolbastı gösterisi gerçekleşti.

Karadeniz ekibinin oyuncuları Abdülkadir Ömür ile Manolis Siopis, karşılıklı platform üzerinde kolbastı oynadıktan sonra taraftarı selamladı.
Seremoni öncesi lazer gösterileriyle bordo-mavili futbolcular, tek tek isimleri anons edilerek sahneye davet edildi. Futbolcular, belirledikleri şarkılar eşliğinde sahneye çıktı.

DORUKHAN TOKÖZ AHMET ÇALIK'IN FORMASIYLA ÇIKTI

Trabzonspor'un orta saha oyuncusu Dorukhan Toköz, hayatını kaybeden İttifak Holding Konyasporlu oyuncu Ahmet Çalık'ın formasıyla kupa seremonisine çıktı. Bordo-mavili taraftarlar da sunucunun Ahmet Çalık'ın ismini anons etmesinin ardından hayatını kaybeden oyuncuyu hep birlikte andı.
 

Trabzonspor taraftarları, en büyük desteği takımı şampiyonluğa taşıyan teknik direktör Abdullah Avcı'ya verdi. Avcı'nın isminin anons edilmesi sırasında taraftarlar, büyük bir coşku yaşadı. Sahneye çıktığı "Teşekkür ederim" şarkısına eşlik de eden Avcı'nın duygulandığı gözlendi.
 

Törende taraftarların “şampiyon” ve “büyük başkan” tezahüratlarının ardından konuşma yapan Trabzonspor Ahmet Ağaoğlu, şunları söyledi:

“İyi günümüzde, kötü günümüzde, hatta en kötü günümüzde arkamızda en büyük güç siz oldunuz. Ezberi bozan, inadı, karakteri, azmi ile zafere uzanan bu takımın arkasında en büyük güç sizsiniz, sağ olun, var olun. Kenetlendik, yan yana geldik. Omuz omuza büyük mücadele verdik. Bugün bu zafer tablosunu yaşıyoruz.”

 

TFF Başkanı Servet Yardımcı ve yönetim kurulu üyesi Mustafa Hacıkerimoğlu şampiyonluk kupasını Trabzonspor'un kaptanı Uğurcan Çakır'a verdi. Yöneticiler, teknik heyet, oyuncular ve aileleri, sahnede havai fişek gösterileriyle de büyük coşku yaşadı. Tören, toplu fotoğraf çekimi ve saha içi turuyla tamamlandı.
 

Trabzonspor taraftarları, takımlarının şampiyonluk kupası kutlamasına büyük ilgi gösterdi. Kupa törenini Hollanda, Yunanistan, İspanya, Macaristan, Portekiz, İtalya'dan da olmak üzere 200 dolayında basın mensubu takip etti.

trabzonspor şampiyonluk trabzonspor kupa

BAĞLANTILI HABERLER