Tolga Ağar’dan Sedat Peker’in iddiaları hakkında açıklama

AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar, Sedat Peker'in kendisi hakkında gündeme getirdiği iddialarla ilgili açıklama yaptı.

07.05.2021 12:52    Güncelleme: 07.05.2021 15:55

AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar, organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hüküm giyen ve yurt dışında yaşadığı belirtilen Sedat Peker'in kendisi hakkındaki suçlamalarına yanıt verdi. Peker'in kendisini ölümünden sorumlu tuttuğu Yeldana Kaharman'ı tanımadığını belirten Ağar, "Konu adli makamlarca soruşturulmuş ve hukuki süreç tamamlanmıştır. Konunun şahsımla uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır" dedi.

Sedat Peker, Youtube kanalından yaptığı açıklamalarla eski bakanlardan Mehmet Ağar'ı 'derin devletin başı' olarak işaret etmiş ve oğlu Tolga Ağar ile görüştükten sonra 28 Mart 2019’da Elazığ'daki evinde ölü bulunan 21 yaşındaki Kazakistanlı üniversite öğrencisi Yeldana Kaharman'ın ölümünden sorumlu olduğunu iddia etmişti.

Ağar açıklamasında Peker tarafından gündeme getirilen diğer iddialara ise yanıt vermedi.

Sedat Peker: Mehmet Ağar'ın oğlunu tecavüzden şikâyet eden kadın ertesi gün ölü bulundu

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, 'Her şeyi anlatacağım, madem öyle hepimiz bilelim' diyerek AKP Milletvekili Tolga Ağar hakkında iddialarda bulundu.

Tolga Ağar, TBMM antetli kağıt ile sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Ağar'ın paylaşımına yorum yapılmasını engellediği açıklaması şöyle:

"Uzun süredir yurt dışında kaçak yaşadığı anlaşılan suç örgütü mensubu S.P. isimli kişi tarafından şahsıma yönelik iftiraları şiddetle reddediyorum.

Hangi karanlık hesaplar için bu şeref ve itibar suikastına giriştiğinin açığa çıkması için hukuki işlemleri başlatacağım. Şaibe yaratarak, ima yoluyla beni suçlamaya çalıştığı adı geçen gazeteciyi tanımam. Konu adli makamlarca soruşturulmuş ve hukuki süreç tamamlanmıştır. Konunun şahsımla uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır.

Buradaki kurnazlık, siyasi husumet içerisinde olunan çevrelerin iftirasına destek vereceği ümididir. Daha düne kadar kendisine hakaret ederek itibarsız şahıs muamelesi yapanların, amaç siyasette malzeme olarak kullanma olunca, konu ile ilgili hiçbir araştırma, soruşturma Lüzumu görmeksizin, hevesle üzerine atlamalarını derin bir üzüntü ile karşılıyorum.

Kendi siyasi hesaplarına suç örgütü mensubunun beyanlarını dayanak yapmaya çalışanları kamuoyu vicdanına havale ediyorum.

Türkiye'de herkes herkesi tanır, bilir ve değerlendirir.

"Tezyif müzeyyifin kadri ile mütenasiptir" yani "Hakaret, hakaret edenin gücü ve kişiliği ile orantılıdır."

Tolga Ağar Sedat Peker AKP TBMM Youtube Yeldana Kaharman

BAĞLANTILI HABERLER