Tarkan'dan Enes Kara mesajı: Bağnaz ve yobaz zihniyetler...

Tarkan mesajında, 'Unutmayınız ki asli görevimiz çocuklarımızı korumak, kollamaktır. Bağnaz ve yobaz zihniyetlerin sömürülerine hizmet ettirmek değildir' dedi.

11.01.2022 17:58    Güncelleme: 11.01.2022 19:49

Tarkan, Elazığ'da ailesinin zoruyla kaldığı cemaat yurdundaki baskıları anlatıp yaşamına son veren tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara için sosyal medya hesabından bir mesaj paylaştı.

Ailelere çağrıda bulunan Tarkan, "Unutmayınız ki asli görevimiz çocuklarımızı korumak ve kollamaktır. Bağnaz ve yobaz zihniyetlerin sömürülerine hizmet ettirmek değildir" ifadesini kullandı. 

Tarkan mesajında şunları yazdı:

"Enes Kara'nın intihara sürüklenip hayatına son vermesine ne kadar üzüldüğümü anlatamam.

Ne yazık ki Enes Kara'nın durumunda olup korku içinde, baskı altında yaşayan, yaşam sevincini ve umudunu kaybetmiş, çaresiz binlerce genç var ülkemizde.

Ey analar babalar! İş işten geçmeden çocuklarınızın duygu ve düşüncelerine hassasiyetle, sevgiyle kulak verin, koşulsuzca yanlarında olun.

Özgür iradelerine, istek ve seçimlerine saygı duyun. Önceliğimiz onların mutluluğu olmalıdır. Yaşadıkları hayat onların hayatıdır.

Çocuklarınız ne sizin malınızdır ne de size aittir. Onlar, biz anne babalar vesilesiyle dünyaya gelmiş özgür ruhlardır. Çocuklarınızın ışığını söndürmek yerine bırakın o ışıkla aydınlatsınlar yüreklerimizi.

Unutmayınız ki asli görevimiz çocuklarımızı korumak, kollamaktır. Bağnaz ve yobaz zihniyetlerin sömürülerine hizmet ettirmek değildir."

Enes Kara'nın babası: 25 yıldır bu cemaatin içindeyim, alışır sandık

Yaşadığı baskılar sonucu intihar eden tıp öğrencisi Kara'nın babası, 'Videosunu izledim. Kaldığı yer güzel insanların kaldığı yer. Manevi olarak ahiretine faydası olsun istedim' dedi.

Tıp Fakültesi öğrenci Enes, tarikat yurdundaki mobbing ve aile baskısı sonucu intihar etti

Elazığ'da yaşayan Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara (20), intiharından önce çektiği videoda cemaattin dayatmaları nedeniyle yorulduğunu anlattı

SODEV raporundaki cemaat yurtları gerçeği: Öğrenciler mecbur bırakıldı

Enes Kara'nın intiharı cemaat yurtları ve barınma sorunu konusundaki tartışmayı alevlendirdi. SODEV'in geçen yılki raporuna göre cemaat ve tarikat yurtlarının sayısı devlet yurtlarını aştı.

enes kara tarkan elazığ cemaat yurdu

BAĞLANTILI HABERLER