Sporcusuna şiddet uygulayan tekvando antrenörü disipline sevk edildi

Türkiye Tekvando Federasyonu, Diyarbakır’da sporcusunu tokatlayan antrenörü disipline sevk etti.

20.05.2022 17:22    Güncelleme: 20.05.2022 17:23

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde düzenlenen Türkiye Gençler Tekvando il seçmelerine katılan İrem P., rakibine elendi. Sporcunun antrenörü Orhan B.'nin kazanan sporcuyu tebrik etmesinin ardından İrem P.’ye tokat atması kamuoyunun tepkisini çekti.

Antrenör şiddeti: Elenen genç sporcuya tokat attı

Diyarbakır'da Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmelerinde, antrenör O.B., müsabakayı kaybeden sporcusu, genç kıza tokat attı. O anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı.

Polis tutanak tutarken, seçmelerde ertelemeye gidildi.

'AİLEDEN VE ÇOCUKTAN ÖZÜR DİLEDİ'

Tekvando Milli Takımı'nda antrenör Hacı Özbilek, müsabaka sonrası sporcusu yenilen antrenörün sinirlerine hakim olamadığını söyleyerek, "Bu bir mazeret değil. Daha sonra negatif enerji herkese yayıldı. Sporcular etkilenmesin, diye maçları tatil ettik. Hakemler tutanak tuttu. Ailesi ve çocuk da şikayetçi olmadı. Antrenör arkadaş da pişman olup hem aileden hem de çocuktan özür diledi" dedi.

FEDERASYONDAN AÇIKLAMA

Türkiye Tekvando Federasyonu'ndan olayla ilgili açıklama yapıldı. Federasyondan yapılan açıklamada, antrenörün tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edildiği, ayrıca gerekli işlemlerin yapılması için Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Ceza Kurulu'na resmi yazı gönderildiği ifade edildi.

Ayrıca antrenörün soruşturma sonuçlanana kadar tekvando ile ilgili bir görevde yer alamayacağı belirtildi.

Türkiye Tekvando Federasyonu'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Dün, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın coşkusunu yaşarken gündeme gelen olay başta tekvando camiamız olmak üzere toplumun her kesiminin tepkisi çekmiştir. Diyarbakır tekvando il seçme müsabakaları esnasında bir antrenörümüzün ekranlara da yansıyan ve sporcusuna tokat attığı olayla ilgili Federasyonumuz derhal gerekli işlemleri başlatmıştır. Söz konusu antrenör, tedbirli olarak Federasyonumuz Disiplin Kurulu'na sevk edilmiş olup, aynı antrenörle ilgili Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Ceza Kurulu'na da gerekli işlemlerin yapılması için resmi yazı yazılmıştır. Söz konusu antrenör, hakkındaki soruşturma sonuçlanana kadar tekvando ile ilgili bir görevde bulunamayacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." (DHA)

 

sporcuya tokat attı disiplin tekvando

BAĞLANTILI HABERLER