Şile Kaymakamlığı'ndan 'iptal edilen Gülşen konseri' açıklaması

Şarkıcı Gülşen'in Şile'de vereceği konserin iptal edildiği duyurulmuştu. Kaymakamlık ise konserin Gülşen nedeniyle değil işletmecinin ruhsat sorunu nedeniyle iptal edildiğini duyurdu.

24.07.2022 15:19    Güncelleme: 24.07.2022 15:19

Şile'de yaılacağı duyurulan Gülşen konserinin iptal edildiği açıklandı. Konser organizatörü tarafından yapılan paylaşımda, "23.07.2022 tarihinde saat 22.00'da yapılmasını planladığımız Gülşen konseri Şile Kaymakamlığı tarafından izin verilmeyip iptal edilmiştir" ifadesi kullanıldı.

Daha önce kıyafetleri nedeniyle iktidar yanlıları ile karşı karşıya gelen Gülşen'in konserinin iptal edilmesi sosyal medyada gündem oldu. 

Yaşananlar üzerine Şile Kaymakamlığı tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. 

''CANLI MÜZİK İZİN BELGESİ' BULUNMADIĞI ANLAŞILMIŞTIR'

Açıklamada, "Bazı basın yayın kuruluşları ve sosyal medya hesaplarında yer alan 'Şile’de düzenlenecek konser Kaymakamlık tarafından iptal edildi' şeklindeki asılsız haberler nedeniyle kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ihtiyacı doğmuştur.İçemiz Meşrutiyet Mahallesinde faaliyet gösteren bir işletme sahibi tarafından 23 Temmuz 2022 tarihinde canlı müzik konseri düzenlemek için 22 Temmuz 2022 tarihinde Kaymakamlığımıza verilen dilekçeyle izin talebinde bulunulmuştur. ynı gün yapılan incelemede; konser düzenlemek isteyen işletmenin "İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik" kapsamında ana faaliyet konusunun "Büfe İşletmeciliği" olduğu, "Canlı Müzik İzin Belgesi" bulunmadığı anlaşılmıştır. aşvuru sahibine, eksikliği bulunan hukuki belgelerin tamamlanması halinde gerekli izinlerin verileceği bildirilmiştir. aha önceden verilmiş iznin iptali ve yasaklama gibi bir durum söz konusu değildir" ifadeleri yer aldı.

Gülşen'in Şile konserine yasak geldi

Gülşen daha önce sahne kıyafetleri nedeniyle hedef gösterilmişti. Sanatçının Şile konserine kaymakamlık yasak getirdi.

şile kaymakamlığı güşlen konser konser iptali

BAĞLANTILI HABERLER