Şiddete uğrayan kadın: Benden önce karakoldan çıktığını öğrendim

Üç defa şikayetçi olan Çalışkan, 'Jandarma ile beraber sigara içip sohbet ettiler. Yine polislerin önünde bana hakaret etti. Benden önce karakoldan çıktığını öğrendim' dedi.

23.10.2021 12:18    Güncelleme: 23.10.2021 12:19

Antep'te sistematik şiddet gördüğü eşi Mustafa Osanmaz’dan (36) boşanan Fatma Çalışkan (27), boşandığı erkeğin saldırısına uğradı . İki çocuğu ile birlikte aracıyla seyir halindeyken Mustafa Osanmaz tarafından önü kesilen Çalışkan, saldırıya uğradı. Şans eseri çocukları ile birlikte yara almayan Çalışkan, Osanmaz’dan şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Osanmaz, Şahinbey Karakolu'nda alınan ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Yaşadıklarını sanal medya aracılığı ile duyurmaya çalışan Çalışkan, tehdit edildiğini söyleyerek Osanmaz’ın serbest bırakılmış olmasına tepki gösterdi. Sosyal medyada yüzlerce kişi tarafından destek alan Çalışkan’ın paylaşımlarının ardından ve tepkilerin büyümesi üzerine Osanmaz’a dün itibariyle elektronik kelepçe takılma kararı verildi.

'ÖLÜMLE TEHDİT EDİYOR'

Madde bağımlısı olan Osanmaz’dan 5 yıllık evlilikleri boyunca sistematik şiddet gördüğünü ifade eden Çalışkan, hamilelik sürecinde fiziksel şiddet gördüğünü anlattı. 2020 yılında boşandığı Osanmaz’ın baskılarına devam ettiğini dile getiren Çalışkan, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: "Boşandıktan sonra sürekli evime geliyor, elimdeki eşyaları almaya çalışıyor ve tehdit ediyordu. Çocuklarımı alıp vermeyeceğini söylüyordu, sokağa çıkamayacağımı, beni öldürmekle tehdit diyordu. Beni sürekli takip ediyordu, telefonla taciz ediyordu.” 

Boşanma aşaması ve boşandıktan sonra iki kez karakola gidip Osanmaz hakkında şikayette bulunduğunu, ancak her iki dosyaya da takipsizlik kararı verildiğini söyleyen Çalışkan, karakola şiddete dair delil sunmasına rağmen işlem yapılmadığını hatırlattı.

Çocuklarıyla birlikte saldırıya uğradığı güne dair yaşadıklarını anlatan Çalışkan, “Çocuklarımızın okul çıkışıydı. Onun da orada olduğunu gördüm. Okul bahçesinden çıktık, çocuklarımı kendi aracıma alıp kapıyı kilitledim. Aracın kapısını açmak istedi. Bende araçla bölgeden uzaklaştım. Kendisi de aracıyla beni takip etti.  Aracın önünü kesti. Daha sonra tekme ile aracın camını kırdı ve cam kırıklarını üzerime attı. Tehdit ve hakaretler etti" diye belirtti.

Saldırı sonrası Jandarma tarafından Osanmaz’ın gözaltına alınıp ifadesinin ardından kendinden önce karakoldan çıktığını belirten Çalışkan, "Jandarma ile beraber sigara içip sohbet ettiler. Yine polislerin önünde bana hakaret etti. Benden önce karakoldan çıktığını öğrendim” dedi.

ELEKTRONİK KELEPÇE KARARI

Çalışkan, son olarak şunları söyledi: "Psikolojik sorunları var ama tedaviyi kabul etmiyor. Cezaevine girse kısa sürede çıkacak daha fazla intikam duygusu besleyecek. Ben cezaevine girmesinden önce tedavi edilmesini istiyorum. Çünkü izimi kaybedip bir şekilde ulaşmamasını sağlarım ama çocuklarımla bağı devam edecek” ifadesiyle endişelerini dile getirdi.

Serbest bırakılan Osanmaz hakkında, sanal medyadaki tepkiler üzerine Antep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından elektronik kelepçe takılması kararı çıktığı belirtildi.(MA) 

sistematik şiddet Kadınkırım Antep Erkek şiddeti cezasızlık

BAĞLANTILI HABERLER