Şenyaşar ailesi: İktidar partisi içinde Fakıbaba ve Gülpınar dışında herkes zulme göz yumuyor

Adalet Nöbeti'nin 447'inci gününde bir mesaj paylaşan Şenyaşar ailesi 'Zulme göz yuman halk içine çıkamaz' diye belirtti.

29.05.2022 14:05    Güncelleme: 29.05.2022 14:07

Urfa'da AKP'lilerin saldırısında ölen yakınları için başlattıkları Adalet Nöbeti eylemleri 447’nci gününe giren Şenyaşar ailesi, zulme göz yumanların insanlıklarını da kaybedeceği mesajını verdi.

Suruç'ta 24 Haziran 2018 seçimleri sürecinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Adalet Nöbeti 447’nci gününde sürüyor.

Aile, sosyal medya hesabında bugün verdiği mesajda, Türk Tabipler Birliği (TTB) öncülüğünde bugün Ankara’da gerçekleştirilen mitinge dikkat çekmek amacıyla “Beyaz Miting” etiketiyle paylaşım yaptı. Paylaşımda şu ifadelere yer verildi: “Zulme şahit olup göz yuman herkes bir gün haysiyetini kaybettiği gibi insanlığını da kaybetmeye mahkumdur... İktidar partisi içinde Fakıbaba ve Gülpınar dışında herkes zulme göz yumuyor. Zulme göz yuman halk içine çıkamaz.”

AKP'li Fakıbaba: Şenyaşar ailesine 'terörist' dediğim için utandım

'Ateş ateşle söndürülmez. Ateşe su serpmek gerek. Keşke böyle bir şey yaşanmasaydı.'


NE OLMUŞTU?

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018'de Şenyaşar ailesinin dükkanına ve Suruç Devlet Hastanesi'ne yapılan saldırılarda Şenyaşar ailesinden 3 kişi öldürülmüştü. AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın ağabeyi Celal Yıldız'ın da aralarında olduğu 4 kişi ise geçtiğimiz aylarda tutuklanmıştı.

Şenyaşar ailesine yönelik saldırıdan sonra ilk olarak 'terör olayı' ifadelerini kullanan eski AKP Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, bundan ötürü kendini affedemediğini açıklamıştı. Fakıbaba, AKP'lilerin saldırdığı Şenyaşar ailesi için "Ben ne hakimim, ne savcıyım, ne avukatım. Vicdanımın sesini dinledim. Bana terör olayı olarak anlatılmıştı. Ben de dedim ki 'PKK yapmış.' Bakandım o zaman. Bana göre bu, devlet adamına yakışır konuşma olmadı. Ama bana öyle söylendi, ben de öyle bir ifadede bulundum. Keşke söylenmeseydi, keşke öyle bir ifadede bulunmasaydım. İki gün sonra baktım ki, Allah rahmet eylesin, bu adamların dükkanına gitmişim. Devletin bakanıyım. Adamlar PKK'lı olsa bana bir şey yapmaları lazımdı. Beni güler yüzle uğurlamışlar. Sonradan belli oldu. Bunlar PKK'lı değil, HDP'ye oy veren vatandaşlar. Buna saygı duyarım. HDP'ye oy vermek ayıp değildir. 'Terör olayı' dediğim için kendimi affedemedim” ifadelerini kullanmıştı.

Fakıbaba'dan Şenyaşar ailesine: Kendimi affedemedim

AK Partili Ahmet Eşref Fakıbaba, Şenyaşar ailesine yönelik saldırıyı 'terör olayı' olarak nitelemişti. Fakıbaba, 'Keşke öyle bir ifadede bulunmasaydım' dedi.


'Yargıçlar korkudan cübbelerini iliklemiş görevini yapmıyor, Fakıbaba ifşa etti'

‘Adaletin olmadığı yerde sadece huzur değil, ekmek de olmaz.’

 

Şenyaşar ailesi Adalet Nöbeti Eşref Fakıbaba AKP

BAĞLANTILI HABERLER