Sanatçılardan CHP'nin İstanbul mitingine videolu destek

CHP'nin Cumartesi günü Maltepe’de düzenleyeceği 'Milletin Sesi' mitingine bazı sanatçılar, videolarla katılım çağrısında bulundu.

19.05.2022 19:24    Güncelleme: 19.05.2022 19:24

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısıyla 21 Mayıs cumartesi günü Maltepe’de düzenlenecek “Milletin Sesi” mitingini CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen hapis ve siyasi yasak kararının Yargıtay tarafından onanmasının ardından Bursa’dan İstanbul’a alınmıştı.

Maltepe Sahil Miting Alanı’nda yapılacak olan mitinge yazar, müzisyen ve oyuncuların da aralarında yer aldığı sanat camiasının önemli isimleri, çektikleri videolarla destek verdi.

'ÜLKEMİZİN MUTLU YARINLARINI BERABER İNŞA EDECEĞİMİZ...'

CHP İstanbul İl Başkanlığı Kültür ve Sanat Komisyonu’nun sosyal medya hesabından yayınlanan videolarda, “Tüm adaletsizliklere ve eşitsizliklere karşı özgürlüğü, adaleti, aydınlık geleceği savunmak ve umudu örgütlemek için ülkemizin mutlu yarınlarını beraber inşa edeceğimiz halkımızla 21 Mayıs Cumartesi saat 18.00'de Maltepe Miting Alanı'nda buluşalım” mesajı verildi.

Çağrı yapan isimler arasında Zülfi Livaneli, Ataol Behramoğlu, Rutkay Aziz, Ahmet Ümit, Burhan Şeşen, Nur Sürer, Belkıs Akkale, Zuhal Olcay, Özlem Biter, Füsun Demirel, Hürdağ Aydın, Mehmet Gümüş, Mazlum Çimen, Onur Akın, Ataol Behramoğlu, Cahit Berkay, Tülay Günal, Niyazi Koyuncu ve Suavi yer aldı.

Sanatçılar CHP İstanbul mating milletin sesi

BAĞLANTILI HABERLER