Sahte polisler 13 kişiyi dolandırdı

İstanbul'da kendilerini polis olarak tanıtarak 13 turistin para ve cep telefonlarını gasbeden yabancı uyruklu iki şüpheli yakalandı.

02.06.2022 11:52    Güncelleme: 02.06.2022 11:52

Asayiş Şube Müdürlüğü'nün yürüttüğü İstanbul’un farklı ilçelerinde meydana gelen özellikle turistlerin hedef alındığı gasp ve yankesicilik olayları üzerine soruşturma sonucu dolandırıcılar yakalandı. Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri şüphelilerin kendilerini polis olarak tanıttıkları, pasaport sormak için durdukları turistlerin para ve cep telefonlarını çaldıkları tespit edildi.

Şüphelilerin bir olayda yürürken otomobille yanına yaklaştıkları turisti sözde kontrol ederken güvenlik kamerasına yakalandığı belirlendi.

DAHA ÖNCE DE GÖZALTINA ALINMIŞLAR

Polis yaptığı soruşturmanın ardından olayın şüphelileri olan Arefhosseın G. (51) ile Kıumars D.’yi (46) gözaltına aldı. Şüphelilerin daha önce de defalarca polis tarafından gözaltına alındıkları belirlendi.

Şüphelilerin Başakşehir’de altı, Bağcılar’da beş, Güngören’de iki ve Küçükçekmece’de bir olmak üzere 13 ayrı yağma ve yankesicilik olaylarını gerçekleştirdikleri belirlendi. Şüpheliler işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildiler. 

polis hırsızlık dolandırıcılık

BAĞLANTILI HABERLER