Sağlıkçılara ‘kanınızı akıtacağım’ diyen saldırgana 53 yıla kadar hapis talebi

Sosyal mesafe uyarısı yapan sağlık çalışanlarını darp eden Sefa Yusuf Selbi için mahkeme 53 yılla kadar, yardım eden arkadaşına da 28 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

24.01.2022 09:28    Güncelleme: 24.01.2022 10:32

28 Kasım 2021 tarihinde Sefa Yusuf Selbi, arkadaşı Süleyman Kıymaz ile birlikte, rahatsızlanan annesini Ankara’da özel bir hastaneye götürdü. Hastanede sosyal mesafe uyarısı yapan hemşire, doktor ve güvenlik görevlilerini darp eden, ‘Sizi öldüreceğim, kanınızı akıtacağım’ diyerek tehditler savuran ve tıbbi cihazlara zarar veren Sefa Yusuf Selbi’ye 53 yıla kadar, yardım eden arkadaşına da 28 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Annesinin hastanın tedavisine yönelik işlemler sürerken, görevli hemşire, Sefa Yusuf Selbi’yi ‘sosyal mesafeye uyması’ konusunda uyardı. Bu uyarı üzerine Sefa Yusuf Selbi görevli hemşire ile tartışmaya başladı ve küfür ettikten sonra, “... sizi öldürürüm, keserim” şeklinde tehdit ve hakaretlerde bulunmaya başladı. Sefa Yusuf Selbi, “Siz benim annemin kanını akıttınız ben de sizin kanınızı akıtacağım” diyerek arkadaşı Süleyman Kıymaz ile birlikte sağlık çalışanlarını darp etti. Hastanede bulunan bazı tıbbi cihazlara zarar verdi.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet eylemi an be an güvenlik kamerasına yansıdı. Olaylar sürerken, iki şüphelinin arkadaşı İsmail A. ve Mertcan K. de hastaneye gelerek arkadaşlarına yardımcı olmaya çalıştı. ‘Beyaz kod’ uyarısı üzerine polis hastaneye gelerek, şüphelileri gözaltına aldı.

53 YILA KADAR HAPİS CEZASI

Hürriyet’te yer alan habere göre Sefa Yusuf Selbi ve arkadaşı Süleyman Kıymaz’ın tutuklanmasına karar verilirken, diğer iki şüpheli hakkında ise adli kontrol kararına hükmedildi. İki şüpheli yaklaşık bir ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edildi. Savcılık, şüpheliler hakkında soruşturmayı tamamlayarak dava açtı. Hazırlanan iddianame, Sefa Yusuf Selbi hakkında ‘yaralama’, ‘görevi yaptırmamak için direnme’, ‘hakaret’, ‘tehdit’, ‘mala zarar verme’ suçlarından 53 yıla kadar, Süleyman Kıymaz hakkında ise ‘basit yaralama’, ‘görevi yaptırmamak için direnme’, ‘hakaret’, ‘mala zarar verme’ suçlarından 28 yıl hapis cezası talep edildi. İddianamede diğer iki şüpheli için de ‘görevi yaptırmamak için direnme’ suçundan 4 yıla kadar hapis cezası istendi. İddianamede, aralarında doktor, hemşire ve polislerin de bulunduğu 8 kişi müşteki sıfatıyla yer aldı.

Sağlıkçı tutuklama Ceza Darp Sosyal mesafe Küfür

BAĞLANTILI HABERLER