Rüşvet soruşturmasında 5 kişi tutuklandı

İstanbul merkezli operasyonlarda rüşvet suçuna karıştıkları iddiasıyla gözaltına alınan 19 kişiden 3'ü kamu görevlisi 5'i tutuklandı.

27.05.2022 11:16    Güncelleme: 27.05.2022 11:16

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen 19 zanlıdan 12'si tutuklama, 7'si adli kontrol talebiyle mahkemeye çıkarıldı.

Maltepe Belediyesi'ne rüşvet operasyonunda 19 kişi adliyeye sevk edildi

Gözaltına alınanlar arasında Maltepe eski Belediye Başkan Yardımcıları Haydar B. ile Melih M., eski ve yeni Zabıta Müdürü ve Maltepe eski Tapu Müdürü de var.

Aralarında İBB Tasarım Müdür Yardımcısı H.B, Zeytinburnu Tapu Müdürü Y.C. ve Maltepe Belediyesinde görevli 1 memurun da bulunduğu 5 kişi tutuklandı. 14 şüpheli hakkında ise adli kontrol kararı verildi.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 20 Mayıs'ta düzenlenen operasyonda, "örgütlü olarak rüşvet almak, vermek, aracılık etmek ve resmi belgede sahtecilik" suçlarına karıştıkları gerekçesiyle, çoğunluğu Maltepe Belediyesinde görevli üst yönetici ve zabıta olmak üzere haklarında gözaltı kararı verilen 22 zanlıdan 21'i gözaltına alınmıştı. 2 şüpheli, savcılık talimatıyla emniyetten serbest bırakılmıştı.

Maltepe Belediyesi rüşvet tutuklama

BAĞLANTILI HABERLER