Depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nın müteahhidi Hasan Hüseyin Özkan kayıplara karıştı

Rıza Bey Apartmanı'nın yapımında kullanılan demirin yıkıma davetiye çıkardığı belirtiliyor. Binanın yapımına 1993 yılında başlandı. Oturma ruhsatı ise 1997'de alındı.

31.10.2020 22:53    Güncelleme: 31.10.2020 23:13

ARTI GERÇEK - Depremin ardından İzmir Bayraklı'da yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nda arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Apartmanın müteahhidi Hasan Hüseyin Özkan ise kayıplara karıştı.

Rıza Bey Apartmanı'nda kullanılan malzemeler tartışma konusu oldu. Apartmanın yapımında kullanılan demirin yıkıma davetiye çıkardığı belirtiliyor.

Rıza Bey Apartmanı'nın tapu tescil belgesi 1991 yılına ait. Apartmanın ruhsat tarihi ise 13 Nisan 1993. Binanın yapımına 1993 yılında başlandı. Oturma ruhsatı ise 1997'de alındı.

Yapı müteahhidinin ismi Hasan Hüseyin Özkan olarak geçiyor. Özkan adres olarak Bornova'da Gediz Caddesi üzerinde bir iş hanını göstermiş. Ancak şimdi bu adreste oturmuyor. Özkan'ın belediye kayıtlarında gösterdiği adreste ise bambaşka bir yer var.

Hasan Hüseyin Özkan'ın İzmir'de "Özkanlar" diye geçen semtte çok sayıda binası var. Özkan'ın 2000'li yılların başında ticari faaliyetleri iflas etti. Binalarının büyük bir bölümünü sattı, Uşak'a taşındı. Uşak'ta yeniden müteahhitlik şirketi kurdu.

Deniz jeoloğu ve jeofizikçi Cenk Yaltırak da Rıza Bey Apartmanı'nın çevresinin sulak bir bostan olduğunu söylemişti.

Yer bilimci Prof. Dr. Yaltırak: Depremde çöken Rıza Bey Apartmanı sulak bostana yapılmış

Deniz jeoloğu ve jeofizikçi Cenk Yaltırak, depremde yıkılan Bayraklı'daki Rıza Bey Apartmanı'nın çevresinin sulak bir bostan olduğunu söyledi.

Rıza Bey Apartmanı izmir deprem yıkıldı müteahhid

BAĞLANTILI HABERLER