Pucca'nın D&R'daki imza günü iptal edildi

Twitter paylaşımlarda 'Uyuşturucu madde kullanımını özendirdiği' iddiasıyla yargılanan 'Pucca' lakaplı Pınar Karagöz, 5 yıl 10 ay hapis ve 66 bin lira para cezasına çarptırılmıştı.

12.07.2019 23:36    Güncelleme: 14.11.2019 21:38

Sosyal medyada "Pucca” rumuzuyla tanınan soyal merya "fenomeni" Pınar Karagöz, uyuştucu baronu Pablo Escobar hakkında attığı tweet'le "Uyuşturucu madde kullanımını özendirdiği" iddiasıyla yargılandığı davada 5 yıl 10 ay hapis ve 66 bin 666 lira para cezasına çarptırıldı. Pınar Karagöz, karar sonrası D&R'daki imza gününün iptal edildiğini açıkladı.

Mahkemenin kararını değerlendiren Karagöz'ün avukatı Ali Furkan Tatlı, "Çocuk tacizcileri, tecavüzcüler daha az ceza alıyor" diyerek karara tepki gösterdi. İddianamede dört sosyal medya paylaşımı bulunduğunu, savunmalarında bu paylaşımların kesinlikle suç unsuru barındırmadığını, herhangi bir özendirme kastı bulunmadığını ifade ettiklerini söyleyen Avukat Tatlı, "Yasalara göre değil, keyfi verilmiş bir karar" diye konuştu.

Tatlı, "Mahkemenin bu kararı neye göre verdiğini bilmiyoruz, gerekçeli kararı gördükten sonra itiraz edeceğiz, umarız Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne gitmeye gerek kalmadan bir an önce bu karar düzeltilir." dedi. Daha önce bu tarz yargılamalarda beraat kararı verildiğini belirten Tatlı, "İlk defa özendirme suçlamasıyla ve de sosyal medya paylaşımı üzerinden böyle bir ceza verildi. Alt sınırdan da - diyelim ki suç işledi - ceza alt sınırdan da verilmedi" dedi.

Avukat Tatlı, "Müvekkilim soru soruyor, bu soruyu 'insanları özendiriyor' olarak yorumluyorlar. Mesela Narcos dizisindeki olaya atıf yapıyor ve bunu yazıyor, ortada bir özendirme kasıt yok" diye konuştu.

'PERİŞAN HALDEYİM'

Pınar Karagöz, Instagram'dan yazılı açıklama yaparken, "Tek başıma var olma mücadeleme özenmeyip, saçma bir tweete özenmişsiniz, adalet öyle diyor maalesef" dedi. Karagöz, Turkuvaz Grubu'na ait olan D&R'ın karar sonrası imza gününü iptal ettiğini açıklarken, "Hatta D&R beni internet sitesinde listeden çıkartmış, eminim teknik bir arıza olmuştur (?)" ifadesini kullandı.

Pınar Karagöz'ün açıklaması şöyle:

"Daha dün gece 'her şey yoluna giriyor' yazmıştım bugün hayatım alt üst oldu. Ne desem bilmiyorum, gerçekten bilmiyorum.. Hapis cezası verildi sizi özendirdiğim için. Tek başıma var olma mücadeleme özenmeyip, saçma bir tweete özenmişsiniz, adalet öyle diyor maalesef. Ben çok kötüyüm, gerçekten perişan haldeyim bunu bile nasıl yazdım inanın bilmiyorum.. ama bana verdiğiniz desteği görünce, arkamda bu kadar insan olduğunu hissedince kalkmam lazım. Her şey için teşekkür ederim, üst mahkemeye başvurduk umarım bu saçma durumdan kurtuluruz. Bu arada yarın çeşme'de dr'da olacak olan imza günüm maalesef iptal edildi. Hatta Dr beni internet sitesinde listeden çıkartmış, eminim teknik bir arıza olmuştur (?) izmir karşıyaka kırmızı kedi kitapevi sağolsun, Pazar günü saat 16:00 da imza günü orada olacak, beni yalnız bırakmazsanız sarılırsanız, geçecek bunlar derseniz çok sevinirim. Geçecek değil mi?" (HABER MERKEZİ) 

Pucca Pınar Karagöz sosyal medya ceza escobar imza günü

BAĞLANTILI HABERLER