Elazığlılar CHP'yi hedef alan afişlere tepkili: 'Elazığ halkı bu değil, utanıyoruz'

CHP’li Aylin Nazlıaka, Elazığ'da asılan partisi ve Kılıçdaroğlu’nu hedef alan afişlere kent sakinlerinin tepki gösterdiğini, ‘Elazığ bu değil, utanıyoruz’ dediklerini aktardı.

22.09.2022 07:08    Güncelleme: 22.09.2022 09:14

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Elazığ ziyareti öncesi yaptıkları saha çalışmalarını anlatan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, partisini hedef alan afişlere Elazığlıların tepki gösterdiğini açıkladı.

Cumhuriyet’e konuşan Nazlıaka, “Alana çıktığımızda bu çirkin afişlerle ilgili halkın nabzını tuttuk. Kiminle konuşsak ‘Elazığ halkı bu değil! Utanıyoruz’ yanıtı aldık. Elazığlılar, yapılan provokasyona itiraz etti. Bir kişi bize gelerek ‘Çok üzgünüm, Elazığ bu değil’ dedi” ifadelerini kullandı.

CHP aleyhine afiş yapan şirketten açıklama: Cumhur İttifakı partilerinin isteğiyle bastık

Kılıçdaroğlu'nun Elazığ ziyareti öncesi 'hoşgeldin' yazılı pankartlar zabıta tarafından indirilmiş, yerine 'provokatif' afişler asılmıştı. Bu afişleri basan şirketten açıklama geldi.


VALİ, KAYMAKAM VE İL EĞİTİM MÜDÜRÜ OKUL AÇILIŞINA KATILMADI

Elazığ’da yaptıkları okul açılışına vali, kaymakam ya da il eğitim müdürü gibi devlet görevlilerinin katılmamasını da eleştiren Nazlıaka, “Bu çok üzüntü vericiydi. Velilerle sohbet ettiğimde onların da rahatsız olduğunu gördüm” dedi.

NE OLMUŞTU?

Elazığ’da Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ziyareti öncesinde CHP'nin astığı 'hoş geldiniz' afişleri zabıta tarafından indirilmiş, yerine Kılıçdaroğlu ve diğer CHP'lilere ait olduğu iddia edilen sözlerden hazırlanan afişler asılmıştı. Kılıçdaroğlu, kendisinin ağzından çıktığı iddia edilen "Selahattin Demirtaş'ın göğsüne şeref madalyası takacağım" sözlerinin yazılı olduğu bir billbordun önünde fotoğraf çektirerek, bunun "ucuz bir provokasyon" olduğunu belirtmişti.

Söz konusu afişlere ilişkin kendisi de Elazığlı olan Selahattin Demirtaş’tan da açıklama gelmiş, “Halkın açlığı, yoksulluğu, işsizliği iktidarın umurunda değil. Onlar ballı maaşlarının, koltuklarının ve hesap verecekleri suçlarının telaşındalar. Bunun için de her türlü ayrımcılığı ve provokasyonu yapmaktan çekinmiyorlar maalesef. Tüm halkımız sağ duyulu davranacak ve bu provokasyonlara asla alet olmayacaktır" demişti.

CHP aleyhinde afişleri basan şirket ise tepkiler sonrası dün yaptığı açıklamada “Cumhur İttifakı partilerinin isteğiyle bastık” itirafında bulunmuştu.

CHP Kılıçdaroğlu Elazığ afiş

BAĞLANTILI HABERLER