Projenin tamamlanma süresini uzun bulan Erdoğan: Ne diyor bu ya? Sen nasıl Fatih torunusun?

Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Temel Atma Töreni'nde konuşan Erdoğan, projenin tamamlanma süresinin 36 ay olduğunu duyunca 'Ne diyor bu ya? Sen nasıl Fatih torunusun?' dedi.

21.05.2022 17:01    Güncelleme: 21.05.2022 17:03

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutköy Yassıören'de Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri temel atma törenine katıldı. Törende bir açıklama yapan Erdoğan, muhalefete de sık sık yüklendi.

Erdoğan'ın konuşmasının ardından sahneye projeyi yapan firmanın yetkilisi çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Burayı ne zaman bitireceksiniz?" diye sordu. "36 ay efendim" cevabını duyan Erdoğan "Ne diyor bu ya? Sen nasıl Fatih torunusun?" ifadelerini kullandı.

Firma müdürünün süreyi 30 aya düşürmesine de sıcak bakmayan Cumhurbaşkanı, "Ne yapıyorsun sen? Hamza Bey 36'dan başlayıp 30'a indi. Ne diyor bu? Bu müteahhiti değiştirelim biz. 24 ay yaparım diyor bak. Olmaz olmaz. Sen Kanuni Sultan Süleyman'ı duydun mu? Süleymaniye'yi ne kadar zamanda bitirdi? 1 yılın altına düşürdü mü? 24 saat çalışacaksınız, önümüzdeki yıl bugünlerde burayı bitirmeniz lazım." dedi.

Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri

BAĞLANTILI HABERLER