Peker aleyhine videolarıyla bilinen Cenk Çelik'in katil zanlısı yakalandı

Cenk Çelik'i silahla vurarak ölümüne neden olan katil zanlısı, Edirne'den yurt dışına kaçmak üzereyken yakalandı.

23.09.2022 00:41    Güncelleme: 23.09.2022 01:00

Cenk Çelik’i Ümraniye'de sokakta silahla başından vurarak öldüren zanlı yakalandı. Şüpheli, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Sedat Peker videoları ile tanınan Cenk Çelik'e silahlı saldırı: Ağır yaralı

Sosyal medyada Sedat Peker aleyhine yayınladığı videolar ile bilinen Cenk Çelik, uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralandı. Avukatı üzerinden konuşan Peker saldırı ile ilgisini reddetti.

Polis ekipleri, ilk olarak olayın yaşandığı yerde ve çevrede bulunan güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. Zanlının kaçış güzergahı üzerinde çalışma yapan ekipler, önce şüpheliye ait bir şapkayı daha sonra da pantolonu buldu. Yakalanmamak için kıyafetlerini değiştirdiği görülen zanlının pantolonunun cebinde kaldığı otelin kartı bulundu. Otel odasında inceleme yapan polis, şüphelinin kimliğini tespit etti. Şahsın 19 yaşındaki Özgür B. olduğu, şüphelinin geçtiğimiz Ağustos ayında Adana’da bir cinayet olayına karıştığı ve bu sebeple de arandığı ortaya çıktı.

YURT DIŞINA KAÇARKEN YAKALANDI

İHA'nın servis ettiği habere göre kamera kayıtlarının incelenmesinin ardından, Özgür B.’nin bir taksiye binerek Edirne’ye gittiği belirlendi. Yurtdışına kaçmak üzere olduğu öğrenilen Özgür B., Edirne’de yakalandı. Şüpheli sorgulanmak üzere Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Cenk Çelik zanlı yakalandı Edirne

BAĞLANTILI HABERLER