Pakdemirli'den 8 kişinin hayatını kaybettiği kazaya ilişkin açıklama

Pakdemirli, uçağın bugün Maraş'ta çıkan orman yangını için bölgeye intikal ettiğini ve 14.35 sularında kaza kırım geçirdiğini ifade etti.

14.08.2021 22:39    Güncelleme: 14.08.2021 22:40

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Maraş'ta düşen yangın söndürme uçağındaki 8 kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, "Daha fazla açıklama yapabilmek için teknik incelemenin bitmesi son derece önemli" dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Maraş'ta düşen yangın söndürme uçağıyla ilgili açıklama yaptı.

Olay yerinde havadan incelemelerde bulunduktan sonra Maraş Valiliği'nde oluşturulan kriz masasını ziyaret eden Pakdemirli, burada düzenlenen basın toplantısında, Orman Genel Müdürlüğünün orman yangınları için kiraladığı Rus yapımı Be-200 tipi uçağın Adana'da konuşlandırıldığını hatırlattı.

Uçağın bugün Maraş'ta çıkan orman yangını için bölgeye intikal ettiğini ve 14.35 sularında kaza kırım geçirdiğini ifade eden Pakdemirli, "Öncelikle bölgeye korucularımız yaya olarak ulaşmış, sonrasında ise JAK ve AFAD ekiplerimiz havadan indirme yaparak bölgeye ulaşmıştır. Üzülerek ifade etmek istiyorum, 3'ü Türk 8 çalışma arkadaşımızı kaybettik. Cenab-ı Allah'tan arkadaşlarımıza rahmet diliyorum. Ailelerine sabır diliyorum" ifadesini kullandı.

Maraş'ta Rusya'ya ait yangın söndürme uçağı düştü: Uçakta bulunan 8 kişiden kurtulan olmadı

Rusya Savunma Bakanlığı, düşen uçakta 5 Rusya, 3 Türkiye vatandaşının bulunduğunu duyurdu. Açıklamada kurtulanın olmadığı bildirildi.

Pakdemirli, konuyla ilgili savcı ve Adli Tıp Kurumunun tespit çalışmalarına devam ettiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Daha fazla açıklama yapabilmek için teknik incelemenin bitmesi son derece önemli. Kaza kırım ekiplerinin halk arasında bilinen adıyla kara kutu ve yerinde fiili incelemesinin tamamlanmasıyla daha fazla bilgiye ulaştığımızda gerekli merciler gerekli açıklamayı yapacaktır. Enkazın olduğu bölgeye vali ve milletvekillerimizle inceleme yaptık. Enkazdan geriye elbette çok fazla bir şey kalmamış durumda. Hepimize geçmiş olsun, Allah rahmet etsin. Rabbim ülkemizi bu tür felaketlerden korusun."

Bekir Pakdemirli Maraş uçak kaza Be-200 tipi Adli Tıp Kurumu

BAĞLANTILI HABERLER