Orhan Gencebay, Gülşen'den özür diledi: Evladımdır kötü söz söylemem

Gencebay, sahne kostümleriyle ilgili 'edep' açıklamasının ardından, sözlerinin Gülşen’e yönelik olmadığını söyleyerek özür diledi.

18.02.2022 14:03    Güncelleme: 18.02.2022 14:03

Şarkıcı Gülşen, Hande Yener ve Hadise'nin sahne kıyafetlerini hedef alan İzzet Yıldızhan'ın ardından Orhan Gencebay da tartışmalara dahil olmuş, ''Her şeyin bir dengesi vardır, onu bulmak ve uygulamak lazım. Bu edeple ilgili, akılla ilgili, eserin yapısıyla ilgili, her şeyden önce insana yakışan olması lazım" yorumunda bulunmuştu. Gencebay, o sözleriyle Gülşen'i kastetmediğini belirterek özür diledi.

Kadın şarkıcıların sahne kostümlerini "Burası Türkiye. Herkes bu topluma göre yaşamalı. Külotla da sahneye çıkmasınlar bir zahmet" sözleriyle eleştiren ve açıklamalarıyla tepki çeken ünlü türkücü İzzet Yıldızhan'ın ardından bir açıklama da usta sanatçı Orhan Gencebay'dan gelmişti.

'BU EDEPLE İLGİLİ, AKILLA İLGİLİ'

Gencebay, "Bunu öncelikle ortaya söylemek istiyorum, her şeyin bir dengesi vardır, onu bulmak ve uygulamak lazım. Biz eskiden televizyonlara çıkarken smokinle çıkardık, şimdi zaman değişti. Tabii ki biz mayoyla çıkmıyoruz, biraz daha günlük kıyafetlerle çıkabiliyoruz. Bunların hepsinin düşünerek gereğinin olması lazım diyorum, bu edeple ilgili, akılla ilgili, eserin yapısıyla ilgili, her şeyden önce insana yakışan olması lazım" yorumunda bulunmuştu.

'NAMUSLU GÖRÜNMEK KİMLERE KALMIŞ'

Gencebay'ın yaptığı açıklamaların ardından Gülşen, sessizliğini bozmuş dün akşam sahne aldığı bir mekanda 'Namus' şarkısını seslendirdikten sonra "Arkadaşlar, ülkemizin şarkısı bu şarkı, ilan ediyorum. 'Namuslu görünmek kimlere kalmış!' diyerek buraya nokta koymak istiyorum." ifadelerini kullanmıştı.

GÜLŞEN'DEN ÖZÜR DİLEDİ

'Edep' açıklamasının ardından konuya ilişkin 'Söylemezsem Olmaz' programına konuşan Orhan Gencebay, sözlerinin Gülşen'e yönelik olmadığını belirterek özür diledi.

Gencebay, "Hayatımda kimseye ne kötü bir söz söyledim ne de dedikodu yaptım. Ülkemizde herkes özgürdür. Ben 'Gülşen Hanım yanlış bir şey yaptı' demedim, demem de! Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim. Gülşen benim evladımdır. Bu söz, ağır bir sözdür bana. Fakat yine de belli bir ölçüde hoş görebilirim. Böyle bir sözle muhatap olmayı kesinlikle istemezdim" ifadelerini kullandı.

Söylemezsem Olmaz Gülşen Hande Yener İzzet Yıldızhan Hadise

BAĞLANTILI HABERLER