Onur Yürüyüşü'ne destek çağrısı: Neşemiz, kahkahalarımız İstanbul’a yayılsın

İstanbul Onur Yürüyüşü Komitesi, pazar günü Sıraselviler Caddesi'nde yapılacak basın açıklamasına destek çağrısı yaptı.

25.06.2022 17:46    Güncelleme: 25.06.2022 23:56

İstanbul Onur Yürüyüşü Komitesi, 20. İstanbul LGBTİQA+ Onur Yürüyüşü için 26 Haziran Pazar günü saat 17:00’de Sıraselviler Caddesi'nde yapılacak olan basın açıklamasına destek çağrısında bulundu.

İstanbul Onur Yürüyüşü Komitesi’nin açıklamasında, “Yarın herkesi bizlere destek olmaya ve onurumuzu kutlamaya davet ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada şunlar dile getirildi:

"Bu sene 'direniş' teması ile düzenlenen 30. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası, Pazar günü saat 17:00’de Sıraselviler’de gerçekleşecek olan 20. İstanbul LGBTİQA+ Onur Yürüyüşü ile son buluyor.

İstanbul LGBTİQA+ Onur Yürüyüşü Komitesi, direnerek kazanılacağını bilen herkesi 26 Haziran Pazar günü saat 17:00’de İstanbul’da Beyoğlu İlçesi’nde yer alan Sıraselviler Caddesi’ne çağırıyor:

Tüm LGBTİQA+’lar ve bir arada yaşamı savunan herkese;

20. İstanbul LGBTİQA+ Onur Yürüyüşü Komitesi olarak; her gün her an, sokakta, okulda, otobüste, evde, işte varlığıyla direnen, her yürüyüşü onur yürüyüşü olan ya da olmayan tüm lubunyaları ve tüm fobi karşıtlarını 26 Haziran günü saat 17:00’de Sıraselviler Caddesi’nde gerçekleşecek basın açıklamamızı okumak için bir araya gelmeye çağırıyoruz. Sıraselviler önünde başlayacak lâkin 1-2 sokağa sığmayıp caddelere, meydanlara taşacak olan buluşmamız, dans ederek, sloganlarımızı atarak, pankartlarımızla; neşemiz, kahkahalarımız ve direnişimizle tüm Taksim’e, İstanbul’a yayılsın.

Yarın herkesi bizlere destek olmaya ve onurumuzu kutlamaya davet ediyoruz."

İstanbul Valiliği'nden 'Onur Yürüyüşü' engeli: Yarın bazı metro seferleri yapılmayacak

İstanbul'daki LGBTİ+ Onur Haftası etkinliklerinin Beyoğlu ve Kadıköy Kaymakamlığı'nca yasaklanmasının ardından İstanbul Valiliği kararıyla bazı metro seferleri yapılmayacak.

Onur Yürüyüşü destek çağrısı

BAĞLANTILI HABERLER