Müzisyenlerden Zeytinli tepkisi: Bu yaz, yasakçılığın son yazıdır

Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı'nın Zeytinli Rock Festivali’ne izin vermediğini duyurmasının ardından müzisyenler karara tepki gösterdi.

11.08.2022 06:07    Güncelleme: 11.08.2022 08:01

Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanan ve biletleri günler öncesinden satışa çıkan Zeytinli Rock Festivali’ni yasakladı.

Zeytinli Rock Festivali kaymakamlık tarafından yasaklandı

Müzik festivaline getirilen yasağın gerekçesi ise 'Kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması'.

Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş imzasıyla yayınlanan yasak kararında, “Vatandaşlarımız tarafından yapılan yoğun şikâyet ve yakınmalar göz önüne alınarak, kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması amacıyla uygun görülmemiştir” ifadeleri kullanıldı. Burhaniye Kaymakamlığı'nın Zeytinli Rock Festivali'ni yasaklamasına müzisyenler tepki gösterdi

Müzik grubu Mor ve Ötesi, sosyal medya hesabından festivalin yasaklanmasına tepki göstererek, “Birlikte şarkılar söyleye söyleye bu deli gömleğini yırtıp atacağız” dedi.

Mor ve Ötesi Twitter'dan yaptığı açıklamada "Bu ülkenin fikri hür vicdanı hür gençleri, dünyadaki bütün akranlarının sahip olduğu her şeye fazlasıyla layıktır. Bu yaz, yasakçılığın son yazıdır. Birlikte şarkılar söyleye söyleye bu deli gömleğini yırtıp atacağız. Müzik yasaklanamaz. #zeytinlirockfestivali" denildi.

Moğollar: Engellenmeye çalışılan bir festival değil, memleket gençliğinin özgürlüğü ve tercih hakkıdır. O zaman bugün daha yüksek sesle; Bİ' ŞEY YAPMALI!

Ceylan Ertem: Ancak ne olursa olsun Müzik Festivalleri, Konserler Yasaklanmamalı! Sonuna kadar karşısındayım bu kararın. Ha eğer çığ gibi büyüyen vaka sayıları ise mesela sebep, o zaman festivallere gelinceye dek daha çoook önlemi devreye sokmalı yetkililer. Sonuç olarak #FestivalimeDokunma diyerek bitireyim. Ona dokunma, buna dokunma diye diye ömrümüz geçiyor. Gerçekten içler acısı…

Aylin Aslım: Türkiyemizin aydınlık yüzü Burhaniyemiz kaymakamlığı talimatıyla… bitemediniz.

Redd: Müziğe uygulanan tüm yasakları, gericiliği, bağnazlığı, sığındığı çapsız bahaneleri, büründüğü takiyeciliği her daim Reddettik! ve devam edeceğiz. 20 yıldır gençliğimize gölge etmiş, bu "kötü, vasat" zihniyet yakında son bulacak. O gün daha büyük festivaller yapacağız.

Mor ve Ötesi Zeytinli Rock Festivali Yasak Balıkesir Tepki

BAĞLANTILI HABERLER