Prof.Dr. Mehmet Ceyhan hakkında suç duyurusu ve tutuklanması yönünde kampanya

Prof.Dr. Ceyhan'ı hedef gösterenler arasında bilim karşıtlıyla bilinen Yeni Akit isimli gazete de yer aldı.

07.05.2021 10:46    Güncelleme: 07.05.2021 11:42

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan hakkında suç duyurusunda bulunulmasının ardından sosyal medyada tutuklanması yönünde çağrı yapıldı.

Covid-19 pandemisine ilişkin açıklamalarıyla tanınan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan hakkında 'halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit' ve 'ekonomik, psikolojik yıkıma neden olduğu' suçlamalarıyla Antalya Terör ve Örgütlü Suçlar Savcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

SUÇ DUYURUSUNUN ARDINDAN TUTUKLANMASI YÖNÜNDE KAMPANYA

Ceyhan hakkında suç duyurusunda bulunan Noel Baba Derneği Başkanı ve 5GVirusNews Platformu Sözcüsü Muammer Karabulut, "Ruhsatı bulunmayan ve yasal bir zemini bulunmadığından dolayı da Acil Kullanım Onayı (AKO) ile ne idiğü belirsiz konumda olan aşılar için, bir bilim insanının halkı tehdit ederek korkutmasının karşılığı bilim yapmak değil resmen terör faaliyetleridir" diye konuştu.

Suç duyurusuyla birlikte sosyal medyada da "MehmetCeyhanTutuklansın" etiketiyle kampanya başlatıldı. Başta Yeni Akit gazetesi tarafından hedef gösterilen Ceyhan hakkında çok sayıda tweet atıldı.

YENİ AKİT DE HEDEF ALAN İSİMLER ARASINDA

Yeni Akit tarafından Ceyhan'ın tutuklanmasına ilişkin sosyal medya paylaşımları haberleştirilerek,  "Mason uzantısı Rotary Kulübü'nden aldığı ödülü gururla paylaşan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs sürecinde yaptığı çelişkili açıklamaları sebebi ile kamuoyunun tepkisini çekmişti. Sosyal medyada bugün, 'Mehmet Ceyhan tutuklansın' çağrısı yapıldı" ifadeleri kullanıldı.

'Vatandaşların Mehmet Ceyhan'a tahammülünün kalmadığını öne süren Yeni Akit tarafından şu ifadeler kullanıldı:

"Pandemi ile mücadele sürecinde önce kendisini Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi olarak tanıttı. Bir süre sonra geri adım atarak, "Ben Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi değilim. Açıklamalarım Sağlık Bakanlığı'nı bağlamaz." dedi. Sürecin en başında 'Maske koruyucu değil' ifadesini kullanmış, birkaç ay sonra ise "Maskesiz sokağa çıkanlar cezalandırılmalı." diyecek kadar yön değiştirmişti. Son olarak da aylarca yaptığı 'tam kapanma' çağrısı uygulamaya girdiği gün 'Tam kapanma böyle olmaz' dedi. Vatandaşların, sürekli birbiri ile çelişen ifadeler kullanarak kamuoyunun kafasını karıştıran Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'a tahammülü kalmadı."

Mehmet Ceyhan tutuklanma Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı

BAĞLANTILI HABERLER