MEB'den 'dayakçı öğretmen' Ali Rıza Y.'ye yeni görev

Öğrencisi T.K.'yi dövdüğü gerekçesiyle öğretmenlik mesleğine son verilen Ali Rıza Y., hizmet sınıfı değiştirilerek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde idari memur olarak görev yapacak.

20.01.2022 21:34    Güncelleme: 20.01.2022 21:34

Aksaray'ın Ortaköy ilçesindeki Şehit Salih Aksu Ortaokulu'nda matematik öğretmeni olan Ali Rıza Y., 14 Aralık'ta, derste 5'inci sınıf öğrencisi T.K.'yi sınıftan çıkarıp, koridorda tokat ve yumruk atarak dövdükten sonra boğazını sıkmıştı.

Gürültüyü duyan başka sınıftaki teknoloji tasarım öğretmeni Gülcan Ünlü de koşarak müdahale edip, dayak yiyen öğrenciyi meslektaşının elinden aldı.

Daha sonra diğer sınıftaki öğretmenler de çıkıp, öğrenciyi alt kata indirdi. Öğrenciye şiddet anı ise güvenlik kamerasına yansıdı.

Milli Eğitim Bakanlığı, olayın ardından başlattığı soruşturma sonrası Ali Rıza Y.'nin öğretmenlik mesleğine son verdi.

Genel hizmetlerde idari memur olmasına karar verilen Ali Rıza Y., İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde göreve başlayacak. Ali Rıza Y.'nin ilerleyen günlerde görevine başlayacağı öğrenildi. (DHA) 

Öğretmenden, öğrenciye tokat ve yumruklu dayak

Aksaray'da, bir ortaokulda matematik öğretmeni Ali Rıza Y., koridora çıkardığı öğrencisi T.K.'ya tokat ve yumruk atıp dövdü, boğazını sıktı.

dayakçı öğretmen ali rıza y. meb milli eğitim bakanlığı

BAĞLANTILI HABERLER