MasterChef'ten Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne transfer

Mansur Yavaş, MasterChef programında yarışan aşçı Sefa Okyay Kılıç ile BelPa Mutfak'ta birlikte çalıştıklarını açıkladı.

22.05.2022 15:06    Güncelleme: 22.05.2022 15:49

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, Acun Ilıcalı’nın kanalında yayınlanan MasterChef programına yarışmacı olarak katılan Sefa Okyay Kılıç ile birlikte çalıştıklarını açıkladı.

Mansur Yavaş Instagram hesabında yaptığı paylaşımında, “BelPa Mutfak'ta her gün öğrencilerden ihtiyaç sahiplerine, kovidli ailelerden yaşlı vatandaşlarımıza kadar binlerce yemek sevgiyle, emekle hazırlanıyor. Sefa Okyay Kılıç da bu anlamlı hizmetin bir parçası oldu” ifadelerini kullandı.

50 AYRI NOKTAYA DAĞITILIYOR

BelPa Mutfak, yerli üreticilerden tedarik edilen malzemeleri işleme alarak sosyal yardım alan yurttaşlara ulaştırıyor. İnternet sitesinde yer alan bilgilere göre yemekler günlük olarak 43’ü engellilere ait okullar, 6’sı Büyükşehir bünyesindeki Şefkat Evleri ve Sokakta Çalışan Çocuklar Merkezi olmak üzere 50 ayrı noktaya dağıtılıyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mansur Yavaş (@yavasmansur)'in paylaştığı bir gönderi

SEFA OKYAY HAKKINDA

Birçok gastronomi festivalinde ekip koordinatörü olarak katılan genç yarışmacı, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca biliyor. Moleküler Gastronomi, Kore Mutfak Eğitimleri ve İtalyan Mutfağı üzerine eğitimler alan 'MasterChef Sefa' yarışmaya yedeklerden dahil olmuştu.

mansur yavaş masterchef sefa okyay belpa ankara büyükşehir belediyesi

BAĞLANTILI HABERLER