Marmaris Belediye Başkanı Oktay: ‘Yangınlara müdahale için gece görüşlü helikopter envanterde yokmuş’

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, bu akşam sosyal medya hesabından açıklama yaparak, 24 saattir söndürülemeyen orman yangını hakkında bilgi verdi.

22.06.2022 21:39    Güncelleme: 22.06.2022 21:39

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Maalesef yangında 24 saat geride kaldı. Dün karanlık bastırmadan alevlere müdahale edebilmek için bölgeye gece görüşlü helikopter desteği istemiştik. Öğrendik ki envanterde yokmuş” dedi.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, bu akşam sosyal medya hesabından açıklama yaparak, 24 saattir söndürülemeyen orman angını hakkında bilgi verdi. Oktay’ın açıklaması şöyle:

“Maalesef ki yangında 24 saat geride kaldı. Dün karanlık bastırmadan alevlere müdahale edebilmek için bölgeye gece görüşlü helikopter desteği istemiştik. Öğrendik ki envanterde yokmuş.

‘ZOR BİR GECE DAHA BİZİ BEKLİYOR’

Bugün ise ekiplerin müdahalesine rağmen alevler rüzgârın da etkisiyle kontrol altına alınamadı. Havanın kararmasıyla çalışmalar yine karadan devam edecek. Zor bir gece daha bizi bekliyor. Sizlere müjdeli haberler vermek umuduyla tüm ekiplere kolaylıklar diliyorum.”

Marmaris Belediyesi Mehmet Oktay gece görüşlü helikopter

BAĞLANTILI HABERLER