Maltepe Belediyesi'ne rüşvet operasyonunda 19 kişi adliyeye sevk edildi

Gözaltına alınanlar arasında Maltepe eski Belediye Başkan Yardımcıları Haydar B. ile Melih M., eski ve yeni Zabıta Müdürü ve Maltepe eski Tapu Müdürü de var.

26.05.2022 11:25    Güncelleme: 26.05.2022 11:25

Maltepe Belediyesine düzenlenen rüşvet operasyonunda gözaltına alınan 19 kişi adliyeye sevk edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, 20 Mayıs'ta Maltepe Belediyesi'nden üst düzey yöneticiler ile zabıtaların da aralarında bulunduğu 18 kişiye yönelik 'örgütlü olarak rüşvet almak, vermek' 'aracılık etmek' ve 'resmi belgede sahtecilik' suçlarından operasyon düzenlemişti.

Maltepe Belediyesi'ne operasyon: 18 kişi hakkında gözaltı kararı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada, Maltepe Belediyesinde üst yönetimde görevli kişilerin de olduğu 10'u kamu görevlisi 18 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

ÜST DÜZEY YÖNETİCİLER DAHİL 16 GÖZALTI

Operasyonda 18 şüpheliden 16'sı gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Maltepe eski Belediye Başkan Yardımcıları Haydar B. ile Melih M., eski Zabıta Müdürü Ahmet İ., mevcut Zabıta Müdürü Ahmet Ziyaeddin İ. ve Maltepe eski Tapu Müdürü Yılmaz C.'nin de bulunduğu öğrenildi.

Şüphelilerden Haydar B.'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde tasarım işleri müdürü, Melih M.'nin Maltepe Belediyesi'nde medya müdürü, Yılmaz C.'nin ise Zeytinburnu tabu müdürü olarak görev yaptığı kaydedildi.

Operasyonun devamında 3 şüpheli daha gözaltına alındı. Gözaltına alınan 19 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Şüpheliler bu sabah sağlık kontrolünden geçtikten sonra adliyeye sevk edildi. (DHA)

Maltepe Belediyesi rüşvet operasyon

BAĞLANTILI HABERLER