Urfa'da akrabalarını öldüren kardeşler yakalandı

Amcası ve 15 yaşındaki kuzenlerini öldürdüğü tespit edilen iki kardeş, Suriye'ye kaçmaya çalıştıkları sırada jandarma ekiplerince yakalandı.

21.03.2022 12:41    Güncelleme: 21.03.2022 12:42

Urfa’da akrabalar arasında ‘köpek’ iddiasıyla çıkan silahlı kavgada amcaları Mehmet Karademir (50) ile kuzenleri Hasan Karademir'i (15) öldürdüğü tespit edilen iki kardeş, Suriye'ye kaçmaya çalıştıkları sırada jandarma ekiplerince yakalandı.

Dün akşam Ayrancı Mahallesi'nde iddiaya göre, köpeklerin birbirine saldırması nedeniyle tartışan komşu ve akraba ailelerin arasında çıkan silahlı kavgada 9 kişi yaralanmıştı. Hastaneye kaldırılanlardan Mehmet Karademir ile oğlu Hasan Karademir yaşamını yitirdi. 7 kişinin ise tedavisinin sürdüğü belirtildi.

'Köpek havlıyor' diye başlayan kavga kanlı bitti: 2 ölü 7 yaralı

Urfa'da, akraba iki aile arasında 'köpek havlıyor' diye çıkan silahlı kavgada Hasan Kandemir (15) ile Mehmet Kandemir (50) yaşamını yitirdi, 7 kişi yaralandı.


Soruşturma başlatan jandarma ekipleri, tabanca ve tüfeğin Hüseyin ile Ahmet Karademir kardeşlere ait olduğunu belirledi. Çalışma başlatan ekipler, kardeşleri Suriye'ye kaçmaya çalıştıkları sırada Harran'da yakaladı. Suç aleti silahla birlikte gözaltına alınan kardeşler, ifadeleri için İl Jandarma Komutanlığı'na götürüldü.

Öte yandan hayatını kaybeden baba ile oğlunun cenazeleri, otopsinin ardından defin için yakınlarına teslim edildi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor. (DHA)

Mehmet Karademir Hasan Karademir Urfa silahlı kavga

BAĞLANTILI HABERLER