Kocaeli'nde yapılmasına izin verilmeyen festival İstanbul'da gerçekleşecek

Kocaeli Valiliği tarafından ‘ormanda konaklama yasağı’ gerekçesiyle iptal edilen FullFest'in güncellenmiş sanatçı kadrosuyla, İstanbul'da yapılacağı açıklandı

30.05.2022 22:13    Güncelleme: 30.05.2022 23:43

Kocaeli'nin Kandıra ilçesindeki Seyrek Plajı’nda 10-11-12 Haziran’da yapılacak olan gençlik festivali FullFest, Kocaeli Valiliği tarafından bugün iptal edildi. 3 gün sürecek Festival'in iptal edilme gerekçesi ise Kocaeli’nde 1 Haziran’dan itibaren uygulanacak olan ‘ormanda konaklama yasağı’ olarak gösterildi.

FESTİVAL İSTANBUL'DA YAPILACAK

FullFest, yaşanan bu gelişmelerin ardından sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, festivalin güncellenmiş sanatçı kadrosuyla İstanbul Polonzeköy’de yapılacağını açıkladı. FullFest tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Kocaeli Valiliği tarafından, Kocaeli Orman Yangını Değerlendirme Komisyonu toplantısı ile Valilik makamının tespit ve değerlendirmeleri sonucu, 1 Haziran-1 Kasım tarihleri arasında ormana bitişik ve yakın alanlarda yapılacak etkinlikler, yangın tehlikesi nedeni ile uygun olmadığından yapılacak kamp ve konaklama etkinlikleri yasaklanmıştır. Bu sebeple etkinliğimiz, 17-18-19 Haziran 2022 tarihinde İstanbul Polonezköy Village Park’ta yapılacaktır. Yeni alanımız, Patagonya World’e 100 kilometre uzaklıktadır. Güncellenen sanatçı kadrosuyla festivalimizin hazırlıkları devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz."

Festival'de sahne alacak Melek Mosso’nun 3 Haziran’da Isparta’da vereceği konser de iptal edilmiş, yerine Seda Sayan’ın sahne alacağı açıklanmıştı.

Kocaeli Fullfest İstanbul festival Melek Mosso

BAĞLANTILI HABERLER