Kılıçdaroğlu, yurt dışındaki vakıfların Erdoğan ailesi ile ilişkisini açıkladı: Kardeş kardeş yönetiyorlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarın 'kaçma planı' diyerek yaptığı açıklamalara bir yenisini daha ekledi.

27.05.2022 21:33    Güncelleme: 27.05.2022 21:34

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde iktidarın 'kaçma planı' diyerek sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarda çarpıcı iddialarda bulunmuştu. CHP lideri paylaşımlarında, yurt dışındaki kime vakıflara aktarılan paralara ilişkin bilgiler vermişti.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabındna yeni paylaşımlarda bulunarak, ''Erdoğan, aile içinde anlaşırsınız ve çıkar milletimize doğruları söylersiniz diye bekledim ama görüyorum ki sen, davalarla algı yaratma peşindesin. O zaman ortamı daha fazla bulandırmana izin vermeden, herkesin zaten artık bildiğini buradan da söyleyeyim'' ifadelerini kullandı.

CHP lideri, Erdoğan ailesi ile söz konusu vakıflar arasındaki ilişkiyi şöyle açıkladı:

'KARDEŞ KARDEŞ YÖNETİYORLAR'

Kılıçdaroğlu vakıflara parayı yollayan kişinin Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan olduğunu belirtirken; para alanan ise Erdoğan'ın kızı Esra Albayrak olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, ''Kardeş kardeş vakıflar yönetiyorlar, para transfer ediyorlar birbirlerine. TURKEN paravan bir vakıftır, amacı ABD’ye servet ve insan transferidir'' ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun paylaşımlarının devamı şöyle:

''Güya yurt yapıyorlarmış. Nerede yapıyorlar devasa plazayı? Manhattan’da. ABD’nin en pahalı finans merkezinde. Finans merkezine yapılan bu ultra lüks bina bittiğinde kime ait olacak? Türkiye'ye mi ait olacak, yoksa paravan vakfa mı? Bu vakıf kimin Erdoğan?

Aynı paravan kurum, çiftlik de satın alıyor. Neden alıyorlar bu çiftliği Erdoğan? Senin dava açmanı bekliyordum, öncelikle kara para merkezi haline getirdiğin bu vakıfların bu devasa paraları nereden aldıklarını açıklamalarını isteyeceğim o davada.

Ayrıca 2021-2022 yılllarında ülkemizden bu paravana daha ne kadar para transfer edildiğini de soracağım. Malum bu bilgiyi hala gizliyor senin paravanlar. Erdoğan, aile üyelerin paralel hayat kurma telaşı içindedirler. Şimdi kurmaylarını ara ve bu akşam aHaber’e koşmalarını söyle.

Buradan “Bu da rakam mı ki” diyen aklıevvellere sesleniyorum: Milletten çalınan 1 kuruş bile rakamdır ve haramdır! Ayrıca paylaşmamın sebebi yolsuzluğa dikkat çekmek değildir -zaten onu herkes biliyor-, amacım bir para kaçırma sistemini ifşa ederek çalışamaz hale getirmektir.

Bu paravan vakıflarla bir sistem kurulduğunda zaten rakamlar kaçınılmaz şekilde devasa hale gelir. Bu yüzden sistemi anlamak gerekir. 1 Lira'nın dahi çalınmasını önleyebilirsem, ben bununla gurur duyarım.

Son olarak şunu söylüyorum: İnsanımıza tepeden bakmaya son verin, insanımız o 1 Lira'ya bile muhtaç hale getirilmiştir. Bu milletin fakir fukarasından utanın. Utanın ve uyanın.''

Kemal Kılıçdaroğlu CHP vakıflar Erdoğan ailesi kaçma planı

BAĞLANTILI HABERLER