Kılıçdaroğlu, İmamoğlu'nun Karadeniz turuyla ilgili konuştu: Onayım vardı

İmamoğlu’nun Karadeniz turu hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, ‘Ekrem Bey, İstanbul gibi bir şehrin belediye başkanı. Dolayısıyla popüler bir isim. Gezinin yankılanması bu açıdan da doğal’ dedi.

13.05.2022 09:29    Güncelleme: 13.05.2022 09:47

İstanbul büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Ramazan Bayramın’da Karadeniz’e yaptığı turun etkileri halen devam ediyor. İmamoğlu’nun gerçekleştirdiği bu gezi cumhurbaşkanlığı adaylığına hazırlık olarak da yorumlandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ill kez İmamoğlu’nun yaptığı gezi ile ilgili konuştu. Geziden haberi olduğu ve onayladığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Gezinin yankılanması da normaldir. Ekrem Bey, İstanbul gibi bir şehrin belediye başkanı. Dolayısıyla popüler bir isim” dedi. Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı konusunda da konuşan Kılıçdaroğlu, “Biz 6’lı masa olarak cumhurbaşkanı adayımızın taşıması gereken nitelikleri belirledik. Adayı 6 lider birlikte belirleyecekler. 6 lider de bu adayın arkasında olacak. Bu konuda bir değişiklik yok” dedi.

‘EKREM BEY, POPÜLER BİR İSİM’

CHP lideri Kılıçdaroğlu, geziyle ilgili halktv yazarı Fikret Bila'ya değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu, gezi ile ilgili şunları söyledi:

“Ekrem Bey’in gezisinden bilgim de vardı, onayım da vardı. Ben gezisi gayet normal karşıladım. Trabzon’da doğup büyümüş, gençliği orada geçmiş. Akrabaları var. Bayramda ziyaret etmesi gayet normaldir. Gezinin yankılanması da normaldir. Ekrem Bey, İstanbul gibi bir şehrin belediye başkanı. Dolayısıyla popüler bir isim. Gezinin yankılanması bu açıdan da doğal. Ekrem Bey’in Karadeniz’de gördüğü ilgiden çok memnun oldum.”

‘BELEDİYE BAŞKANLARIMIZIN İŞLERİNE KİLİTLENMELERİ GEREKİYOR’

Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı konusunda ise görüşünü koruyor. Bu konu ise şunları söyledi:

“Biz 6’lı masa olarak cumhurbaşkanı adayımızın taşıması gereken nitelikleri belirledik. Adayı 6 lider birlikte belirleyecekler. 6 lider de bu adayın arkasında olacak. Bu konuda bir değişiklik yok. CHP’nin belediye başkanlarına gelince. Belediye başkanlarımızın işlerine kilitlenmeleri gerekiyor. Seçildikleri dönemin sonuna kadar görevlerini sürdürmeliler. Halka verdikleri taahhütleri yerine getirmeleri gerekir. Ben 11 büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanlarımızı çok başarılı buluyorum. Sosyal devlet ilkesini belediyelerimiz uyguluyor. İstihdam yaratıyorlar. Kimseyi rencide etmeden sosyal yardımlarını sürdürüyor. Bunun olumlu etkilerini de görüyoruz.”

Karadeniz turu İBB Ekrem İmamoğlu Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Aday

BAĞLANTILI HABERLER