Kılıçdaroğlu 'Helalleşme Buluşması' kapsamında Şırnak'ta

Roboski katliamında hayatını kaybedenlerin yakınları ile buluşacak olan CHP Lideri Şırnak'a indi.

04.08.2022 12:23    Güncelleme: 04.08.2022 17:43

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Helalleşme Buluşması' kapsamında Şırnak'a gitti. Kılıçdaroğlu’na; eşi Selvi Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan Uludere Alt Komisyonu’nun 15 ay süren çalışmalarında görev yapan CHP Ankara Milletvekili Levent Gök de eşlik ediyor.

Kılıçdaroğlu'nu Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’nda Erdoğan Toprak ile birlikte CHP Şanlıurfa İl Başkanı Cihangir Bilin, CHP Hakkâri İl Başkanı Nazım Demir, CHP Batman İl Başkanı Hüseyin Yaşar, CHP Mardin İl Başkanı Mehmet Kılıçarslan karşıladı. 

ROBOSKİLİ AİLELERLE BULUŞACAK

CHP Lideri, Şırnak'tan Roboski’ye giderek,  8 Aralık 2011’de 34 kişinin savaş uçakları tarafından bombalandığı katliamda hayatını kaybedenlerin yakınlarıyla buluşacak. 

Roboski aileleri Kılıçdaroğlu'nu bekliyor

Roboski katliamında oğlunu kaybeden Mehmet Encü, Kılıçdaroğlu'nun ziyaretinden memnun olduklarını söyledi ve ekledi: Asıl Helalleşme katliamın aydınlatılması ile olur.

Kılıçdaroğlu, Şubat ayında 'Helalleşme Buluşması' kapsamında '28 Şubat mağdurları' ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu; Sivas, Maraş ve Roboski katliamlarına ilişkin ‘helalleşme’ vurgusu yapmıştı.
 

CHP Kılıçdaroğlu Roboski

BAĞLANTILI HABERLER