Kayyım kayyımı tebrik etti: 'Başarılar'

Kendisi de Büyükşehir Belediyesine kayyım atanan Diyarbakır Valisi Güzeloğlu, kayyım atanan Yenişehir ve Kayapınar belediyelerini ziyaret ederek tebrik etti.

19.11.2019 12:17    Güncelleme: 19.11.2019 12:21

ARTI GERÇEK-İçişleri Bakanlığı tarafından 19 Ağustos'ta görevden alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi (DBB) Eş Başkanı Doktor Adnan Selçuk Mızraklı'nın yerine kayyım olarak atanan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, HDP’li seçilmiş başkanların yerine kayyım atanan Yenişehir ve Kayapınar belediyelerini ziyaret etti.

Yenişehir Belediyesi kayyımı Ünal Koç ve Kayapınar Belediyesi kayyımı Murat Beşikçi'yi makamında ziyaret eden Vali ve DBB kayyımı Güzeloğlu, kayyımlar tarafından çiçeklerle karşılandı. Yapılan görüşmelerde kayyımlar birbirlerini tebrik etti.

ATANMIŞ ATANMIŞA “BAŞARI” DİLEDİ

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kayyımı Güzeloğlu, Kayapınar ve Yenişehir Belediyelerinin kayyımlarına “başarılar” diledi.

NE OLMUŞTU?

19 Ağustos-16 Kasım 2019 tarihleri arasında Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyeleri olmak üzere, biri il, 19’u ilçe, biri de belde olmak üzere toplam 24 HDP’li belediye başkanı İçişleri Bakanlığı talimatıyla görevden uzaklaştırıldı. Bu belediyelere o il ve ilçelerin mülki amirleri, yani vali ve kaymakamlar atandı. HDP’li 36 belediye başkanı gözaltına alınırken, 14’ü de siyasi operasyonlarla tutuklandı.

HDP kayyımlara karşı 'yeni yol' arayışında: Kurda teslim edilmek üzere kuzu değiliz

AKP'nin kayyım politikası ile 24 belediyesini kaybeden HDP, yarın tüm bileşenleri ile bir araya gelerek belediyelerden ve TBMM'den çekilme dahil kendisine yeni bir yol çizmeyi tartışacak.

kayyım tebrik ziyareti DBB yenişehir belediyesi kayapınar belediyesi hasan basri güzeloğlu murat beşikçi ünal koç

BAĞLANTILI HABERLER