İstanbul'daki rüşvet operasyonunda 162 kişi adliyeye sevk edildi

İstanbul’da yapılan rüşvet operasyonunda gözaltına alınan ve aralarında Kadıköy Belediyesi’nde görevli zabıta memurları ile gıda mühendislerinin de bulunduğu 162 kişi adliyeye sevk edildi.

20.05.2022 11:41    Güncelleme: 20.05.2022 11:43

İstanbul'da, Salı günü aralarında Kadıköy Belediyesi’nde görevli zabıta ve gıda mühendislerinin de bulunduğu 224 kişiye 'örgütlü olarak rüşvet almak, vermek' 'aracılık etmek' ve 'resmi belgede sahtecilik' suçlarından operasyon düzenledi. Operasyonda 48 zabıta, 6 gıda mühendisi ile birlikte toplam 194 şüpheli gözaltına alındı.

Kadıköy Belediyesi personelinin de aralarında olduğu kamu görevlilerine operasyon: 224 gözaltı kararı

Hakkında gözaltı kararı verilenler arasında İstanbul'un Kadıköy Belediyesi'nde görevli personelin bulunduğu da belirtildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki ifadeleri sona erdi. Şüphelilerden 36’sı emniyetten serbest kalırken geri kalan 162 şüpheli bugün adliyeye sevk edildi. Şüpheliler sağlık kontrolünün ardından savcı karşısına çıkacak. 

Öte yandan bugün de Maltepe Beledisyesine operasyon düzenlendi.

Maltepe Belediyesi'ne operasyon: 18 kişi hakkında gözaltı kararı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada, Maltepe Belediyesinde üst yönetimde görevli kişilerin de olduğu 10'u kamu görevlisi 18 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

rüşvet operasyonu Kadıköy Belediyesi 162 kişi Maltepe Belediyesi

BAĞLANTILI HABERLER