İYİ Parti'den, MHP'nin 'Akşener 6'lı masadan ayrılacak' iddiasına yanıt: Fitneye kulak asmayız

MHP'li Mevlüt Karakaya'nın 'Akşener büyük bir ihtimalle o yapıdan ayrılacak diye söylentiler var' iddialarına İYİ Partili Erhan Usta 'Fitne çıkartılmaya çalışılıyor' diye yanıt verdi.

10.07.2022 13:24    Güncelleme: 10.07.2022 19:08

Siyasi partiler Kurban Bayramı'nın ikinci günü bayramlaşma programları çerçevesinde birbirlerini ağırlamayı sürdürüyor. MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya MHP heyeti, Yalova Milletvekili Meliha Akyol başkanlığındaki AKP heyeti ile bayramlaştı. Heyetler arası bayramlaşmada Cumhur İttifakı, "6'lı masa dağılıyor" iddiasına bir yenisini daha ekledi. 

MHP Genel Başkan yardımcısı Mevlüt Karakaya yaptığı açıklamada, “(İYİ parti lideri Meral Akşener) Büyük bir ihtimalle o yapıdan (altılı masa) ayrılacak diye söylentiler var” dedi. 

'CUMHUR İTTİFAKI ALTILI MASA DAĞILSIN İSTİYOR'

Cumhuriyet'in haberine göre, Karakaya'nın sözlerine İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, "Fitne çıkartılmaya çalışılıyor, bu fitnelere de hiçbir şekilde kulak asmayız" diye yanıt verdi. Usta'nın verdiği yanıt şu şekilde:

"Cumhur İttifakı tabii 6'lı masa dağılsın istiyor. Ama biz 6'lı masanın bu ülkenin geleceği açısından önemini biliyoruz. 6'lı masanın mutlak süratle sürmesi gerektiğine inanan bir siyasi partiyiz. Fitne çıkartılmaya çalışılıyor, bu fitnelere de hiçbir şekilde kulak asmayız. Bu ittifakın, özellikle de ülkenin güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş konusunda bir kararlılığı var. Bu kararlılık, 6'lı masa olarak sembolleşti. Biz bu ittifakın kesinlikle sürmesinden yanayız."

Akşener altılı masa ayrılacak MHP fitne yanıt

BAĞLANTILI HABERLER