Erdoğan'ın katılacağı açılış öncesi İstanbul Valiliği'nden duyuru: Alternatif güzergahları kullanın

Atatürk Havalimanı’nda Erdoğan’ın açılışını yapacağı millet bahçesi töreni ve birçok ilçedeki etkinlikler nedeniyle vatandaşlardan alternatif yolları ve toplu taşımayı kullanmaları istendi.

29.05.2022 08:55    Güncelleme: 29.05.2022 09:59

Atatürk Havalimanı’nda bugün AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yapacağı millet bahçesi temel atma töreni öncesi İstanbul Valiliği’nden trafik yoğunluğu açıklaması geldi. Valilik, birçok ilçede etkinlik olduğunu belirterek, vatandaşların alternatif güzergahları ve toplu ulaşım araçlarını kullanmasını önerdi.

Erdoğan'ın açılışını yapacağı millet bahçesi törenine katılım talimatı

Erdoğan’ın katılacağı Atatürk Havalimanı’ndaki millet bahçesi töreni için onlarca okuldan binlerce eğitimci, öğrenci ve velinin katılması talimatı verildi. Eğitim İş'ten tepki geldi.


İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, Bakırköy'de bugün 16.00'da Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi Temel Atma Töreni'nin gerçekleştirileceği hatırlatılarak şöyle denildi: “İstanbul’un Fethi’nin 569. yıldönümü kutlamaları kapsamında, Bakırköy ilçemizde yarın saat 16.00’da Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi Temel Atma Töreni gerçekleştirilecektir. Törene katılımcı yoğunluğu nedeniyle trafik akışının aksamaması için 13.00-20.00 saatleri arasında;

Havuzlu Kavşak – Florya Kavşak arası,

Yeni Havalimanı Caddesi,

Bakırköy – Zeytinburnu Sahil Yolu,

Basın Ekspres ve

D100 Karayolundan

Atatürk Havalimanına gidiş istikametleri yerine alternatif güzergahların kullanılması önem taşımaktadır.”

Valilik ayrıca, bugün Çekmeköy, Esenyurt, Küçükçekmece, Maltepe ve Şişli'de kültür-sanat etkinlikleri düzenleneceğini belirterek, trafik yoğunluğu yaşanmaması için alternatif güzergahlar ve toplu taşım araçlarının kullanılmasını tavsiye etti.

(HABER MERKEZİ)

İstanbul Valiliği millet bahçesi Atatürk Havalimanı etkinlik Erdoğan trafik güzergah

BAĞLANTILI HABERLER