İsrail'den İstanbul'daki vatandaşlarına yeni uyarı: Otel odalarınızdan çıkmayın

Geçtiğimiz günlerde İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid'in Türkiye'deki İsraillilere ülkeyi terk etme çağrısından sonra bu kez de 'otel odalarınızdan çıkmayın' uyarısı geldi.

17.06.2022 23:52    Güncelleme: 18.06.2022 20:27

+GERÇEK- İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, geçtiğimiz günlerde (13 Hazira 2022) Türkiye'deki İsraillileri olası bir İran saldırısına karşı uyararak Türkiye'yi terk etmelerini söylemişti. Bugün ise yeni bir uyarı geldi.

İsrail'den vatandaşlarına uyarı: İstanbul'u terk edin

İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, İran'ın Türkiye'deki İsrail vatandaşlarına saldırı planladığı iddiasıyla İstanbul'da bulunan tüm vatandaşlarına şehri terk etme çağrısı yaptı.

'DEVRİM MUHAFIZLARI SALDIRI DÜZENLEYECEK'

İngiltere'den yayın yapan ELINT News isimli yayın kuruluşu, haberi "Türkiye, İstanbul'daki tüm İsraillilere otel odalarında kalmaları ve kapıları kilitlemeleri söylendi, İran Devrim Muhafızları Ordusu saldırısının acil tehdidi nedeniyle uyarı verildi" sözleriyle duyurdu.

İsrail'in BM'deki 17. Daimi Temsilcisi Danny Danon, olası İran saldırısına karşı Twitter hesabından bir uyarı yayınladı.

Danny Danon şu ifadeleri kullandı:

"İranlı ajanlar bu akşam İstanbul'da masum İsrailli sivilleri yakalamaya çalışıyor. Herhangi bir İsrail vatandaşı zarar görecek olursa, bunun Tahran'daki cani rejim üzerinde ağır etkileri olacaktır."

Türkiye İsrailliler otel odası çıkmayın İran saldırısı

BAĞLANTILI HABERLER