IŞİD'in 'tarım ve hayvancılık emiri' Bursa'da yakalandı

Kassab, savcılık sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

24.06.2021 09:42    Güncelleme: 24.06.2021 09:45

Bursa'da emniyet ile MİT ekipleri tarafından yapılan operasyonda IŞİD'in Suriye ve Irak bölgelerinde tarım ve hayvancılık emiri olduğu belirtilen "Hacı İdris" kod adlı Muvaffak Mustafa Muhammed Ali al-Kassab yakalandı. Gözaltına alınan şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve MİT, IŞİD adına 2014-2017 yılları arasında Suriye ile Irakta tarım ve hayvancılık emiri olarak faaliyet yürüten "Hacı İdris" kod adlı Muvaffak Mustafa Muhammed Ali al-Kassab ın 2018 yılında illegal yollardan Türkiye’ye giriş yaptığını belirledi.

Sürdürülen incelemelerde Kassab'ın Bursa'da gizlendiği ortaya çıktı. IŞİD yöneticisinin yakalanması için çalışma başlatan TEM ve MİT ekipleri, geçen perşembe günü Muvaffak Mustafa Muhammed Ali al-Kassab'ın saklandığı adrese operasyon düzenledi.

Operasyonda şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Kassab, savcılık sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. (HABER MERKEZİ)

bursa ışid hacı idris Muvaffak Mustafa Muhammed Ali al-Kassab tem mit suriye ırak

BAĞLANTILI HABERLER