Instagram'ın tasarımı değişiyor: Hikâye atanlara kötü haber

Instagram'ın ara yüzünün değişip yeni bir görünüm kazanacağı iddia edildi. Söz konusu yeni tasarımın TikTok'a benzeyeceği öngörülüyor.

05.05.2022 15:29    Güncelleme: 05.05.2022 15:29

Facebook'un sahibi olduğu dev sosyal medya platformu Instagram, videoları ön plana çıkarmak için kullanıcı ara yüzünü yenilemeyi planlıyor.

Yeni tasarımda kullanıcılar tamamen ekranı kaplayan videolar ve görüntüler görecek. TikTok'tan esinlenilen bu görünüm Instagram'daki videoları daha da değerli hale getirecek ancak bazı sorunlar da beeraberinde geliyor.

HİKÂYELERE VEDA!

Instagram'ın yeni arayüzünde videoların ön plana çıkması dışında bir yenilik daha var.

Birçok kullanıcının ve özellikle influencerların 'sorun' olarak nitelendireceği bu yenilik, hikâyelerin ortadan kalkması.

YENİ GÖRÜNÜM KAZANACAK

Mesaj kutusu, bildirim butonu, profil ve diğer tüm kısımların yerleri aynı şekilde kalıyor ancak hikâyeler şeridi yeni sürümde görünmeyecek.

shiftdelete.net'in TechCrunch’a dayandığı habere göre Instagram, henüz test aşamasındaki yeni arayüz ve hikayelerin kaybolmasıyla ilgili bir açıklama yapmadı. Fakat yeni sürümde hikâyeler şeridi tamamen ortadan kalkmasa da, ancak gezinme şeridinin yukarı kaldırılmasından sonra görülebileceği tahmin ediliyor.

Instagram

BAĞLANTILI HABERLER