Gergerlioğlu'ndan 'Bu ülkenin HDP'li bakana tahammülü yok' diyen valiye yanıt: Haddini bil

Ömer Faruk Gergerlioğlu, 'Bu ülkenin HDP'li bakana tahammülü yoktur' diyen Kocaeli Valisi Seddar Yavuz'a cevap verdi. Yavuz daha sonra Gergerlioğlu'nu sosyal medyadan engelledi.

19.03.2022 18:35    Güncelleme: 19.03.2022 18:35

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, geçtiğimiz günlerde tartışma yaratan sözler sarf ederek; "Bu ülkenin PKK'lı, HDP'li bir içişleri bakanına, bir milli eğitim bakanına, bir cumhurbaşkanı yardımcısına tahammülü yoktur" ifadelerini kullanmıştı. 

GERGERLİOĞLU'NDAN SERT YANIT

Yavuz'a yanıt Newroz mitinginde konuşan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'ndan geldi. 

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde düzenlenen Newroz mitinginde konuşan Gergerlioğlu, "Bu ülkenin Cumhurbaşkanlığı’nın en büyük adaylarından birisi olduğu için o zindanlarda tutulduğunu bu ülkenin tüm insanları biliyor!" dedi. Türkiye'de en pahalı ekmeğin Kocaeli'nde olduğunu söyleyen Gergerlioğlu, "Sana yerini hatırlatıyorum ve görevini hatırlatıyorum. Sen bu şehrin ekmek sorununu halledememişsin" ifadelerini kullandı.

'HADDİNİ BİL'

Gergerlioğlu şu ifadeleri kullandı:

"Kocaeli Valisi sen kimsin ya? Sen devletin bir memurusun! Sen hangi hakla millete karşı mücadele ediyorsun? Sen milletin işlerini idare etmekle görevli bir memursun haddini bil! Sen bu sözleri bu ülkenin 3. büyük partisine söyleyemezsin! Eğer ki siyasal alana girmek istiyorsan buyur gel! AK Parti’den adaylığını koy çık karşımıza al boyunun ölçüsünü! Yahu sana açıkça söyleyeyim Kocaeli Valisi; bu ülkede HDP’den 2 bakan oldu sizin o bakanlarınızdan bin kat daha ahlaklı, dürüst bir şekilde bakanlık yaptı ve daha onlarca da bakan olacak, bunu çok iyi bil! Şunu da iyi bil ki HDP’den İçişleri Bakanı da olur Cumhurbaşkanı da olur!

Sevgili Selahattin Başkan zulmen içeride. Neden onun içeride olduğunu sadece HDP’den değil, bu ülkenin Cumhurbaşkanlığı’nın en büyük adaylarından birisi olduğu için o zindanlarda tutulduğunu bu ülkenin tüm insanları biliyor! Bu çok açık bir gerçek. Kalkmışsınız böyle saçma ve hukuksuz laflar söylüyorsunuz! Yerinizi bilmiyorsunuz! Sana yerini hatırlatıyorum ve görevini hatırlatıyorum Kocaeli Valisi! Yahu bu ülkede en pahalı ekmeği neresi yiyor arkadaşlar? Kocaeli yiyor. Kocaeli Valisi sen bu şehrin ekmek sorununu halledememişsin kalkmışsın 'HDP’den İçişleri Bakanı olmaz!' Hadi oradan haddini bil!" 

VALİ YAVUZ, GERGERLİOĞLU'NU ENGELLEDİ

Vali Seddar Yavuz, Twitter hesabından konuşmalarından kesitler paylaşan ve kendisini etiketleyen Gergerlioğlu'na cevap vermezken; Twitter'dan engelledi.

Gergerlioğlu Yavuz'u etiketlediği son tweet'inde  "Demirtaş, zulmen içeride! Bu ülkenin en büyük Cumhurbaşkanı adayı olduğu için cezaevinde! Yerinizi bilmiyorsunuz! Sana yerini ve görevini hatırlatıyorum @SeddarYavuz! Bu ülkede en pahalı ekmeği Kocaeli yiyor!" yazmıştı. 

Gergerlioğlu Vali Yavuz sert yanıt haddini bil HDP'li bakan

BAĞLANTILI HABERLER