Muhabirimiz Seda Taşkın ölümle tehdit edildi

Muhabirimiz Seda Taşkın, @Teknotell_vodafone isimli Instagram hesabı tarafından tehdit edildiğini açıkladı. Bir telefon dükkanı işleten kişinin isminin Tayfun K. olduğu biliniyor.

13.05.2022 14:59    Güncelleme: 13.05.2022 16:18

+GERÇEK- Muhabirimiz Seda Taşkın, @Teknotell_vodafone isimli Instagram hesabı tarafından açıktan tehdit edildiğini açıkladı.

Sosyal medya üzerinden ekran görüntülerini paylaşan Taşkın, suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Gazeteci Erk Acarer'e düzenlenen saldırıya da atıfta bulunan saldırgan şahıs, "Ensenizdeyim" diyerek tehditlerini sürdürdü.

'SİZE BAKACAK SAVCI YOK'

Şahsın kendisine de suç duyurusunda bulunacağını aktaran Seda Taşkın, "Size bakacak savcı yok" cevabıyla karşılaştı.

Gazetecilikte Kadın Koalisyonu, (CFWIJ) Seda Taşkın'ın paylaşımını duyurdu. CFWIJ, yetkililerden failin tespit edilerek gereken cezai işlemin uygulanmasını istedi.

Olayın ardından bir paylaşım yapan Gazeteci Mustafa Mamay, saldırgan kişinin ismi ve adresi belli olduğu ve şimdiye kadar birçok kişiyi tehdit ettiği halde niçin yargılanmadığını sordu.

MLSA Turkey hesabı da muhabirimize gelen tehdidi "Gazeteci Seda Taşkın, daha önce çok sayıda gazeteciyi tehdit eden bir sosyal medya hesabı üzerinden tehdit edildi. Tehdit edenin açık adresi bilinmesine rağmen yetkililer tarafından hakkında henüz bir işlem yapılmadı." sözleriyle duyurdu.

Seda Taşkın tehdit ölüm tehdidi @Teknotell_vodafone

BAĞLANTILI HABERLER