CK Boğaziçi Elektrik önünde eylem: AKP iktidarı Türkiye’yi taşıyamıyor

Ahmet Davutoğlu'nun çağrısısı sonrası Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığı, CK Boğaziçi Elektrik önünde 'zamlar geri alınsın' eylemi yaptı.

11.02.2022 18:13    Güncelleme: 11.02.2022 18:13

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun tüm ülkede zamların geri alınmasına ilişkin kampanya yürütülmesi çağrısının ardından parti teşkilatları, farklı bölgelerde basın açıklamalarıyla zamlara tepki göstermeye başladı. Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığı da Çağlayan’da bulunan Cengiz ve Kalyon Grubu’nun işlettiği CK Boğaziçi Elektrik önünde basın açıklaması ile tepkisini ortaya koydu.

AKP İKTİDARI TÜRKİYE’Yİ TAŞIYAMIYOR

İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin ellerinde “zamlar geri alınsın” dövizleri bulunan kalabalık bir grupla alana geldi. Şahin yaptığı açıklamada; “iktidarın süreci yönetemediğini, vatandaşın fahiş zamlarla perişan olduğunu, zamların geri alınması gerektiğini” vurguladı. Basın açıklamasında çok sert eleştiriler yönelten Şahin, iktidarın krizleri yönetemediğini vurgulayarak “Artık Ak Parti iktidarı Türkiye’yi taşıyamıyor, Türkiye de Ak Parti iktidarını taşıyamıyor” dedi.

DEVLETİ VATANDAŞIN TARAFINDA GÖREMEDİK

Vatandaş “nerede bu devlet” diye soruyor diyen Şahin; "Maalesef biz o devleti Isparta da göremedik. Biz o devleti son zamanlarda vatandaşın tarafında hiç göremedik. Evet vatandaşın tarafında göremedik ama sürekli vatandaşın sırtından para kazanan beşli çetenin tarafında gördük. Vatandaş kan ağlarken, vatandaş ay sonunu getiremezken, vatandaşın kanını emen rant devşiren beşli çetenin tarafında olanlara yazıklar olsun.” açıklamasında bulundu.

Basın açıklamasının ardından partililer zamlar geri alınsın” diye sloganlar atarak zamları protesto etti. Protestoya trafikte bulunan vatandaşlar da korna ve alkışlarla destek verdi.

Gelecek Partisi AKP iktidarı elektrik zamları Boğaziçi elektrik

BAĞLANTILI HABERLER