Memleket Partisi'nden istifa eden Gaye Usluer: Birbirimize karşı siyaset yapma alanının kalmadığını gördüm

Memleket Partisi'nde istifa eden 6 isimden biri olan Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer, istifasının perde arkasını anlattı.

21.06.2022 07:17    Güncelleme: 21.06.2022 23:41

Memleket Partisi'nde hem basın sözcüsü hem de genel başkan yardımcısı görevlerinde bulunurken istifa eden Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Gaye Usluer, tv100'de Taksim Meydanı programının canlı yayınına bağlanarak istifa sürecini anlattı. Neden istifa ettiğine dair açıklama yapan Usluer, "Herhangi bir siyasi parti ile görüşmem veya bir siyasi partiye angaje olup bu nedenle ayrılmam, benim ve benimle birlikte istifa eden arkadaşlarımızın hiçbirisi için böyle durumlar geçerli değil. Verdiğimiz karar başka bir siyasi partide siyaset yapma hedefinden daha önemli" dedi.

Memleket Partisi'nde üst düzey istifalar

Memleket Partisi’nde iki MYK üyesi, dört parti meclisi üyesi olmak üzere üst düzey yönetimdeki altı isim istifa etti.

‘GÜNÜN BİRLİKTE KAZANMA GÜNÜ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM’

Canlı yayında konuşan Usluer şunları söyledi:

“Siyasetin kutuplaştığı günler içerisinde hiçbirimizin farklı farklı yerlerde siyaset yapma ya da birbirimize karşı siyaset yapma alanının kalmadığını gördüm. Günün birlikte kazanma günü olduğunu düşünüyorum. 4 MYK üyesi ve 2 Parti Meclisi Üyesi arkadaşımız, Prof. Dr. Hakkı Akalın, MYK Üyesi ve Parti Saymanımız Serkan Ufuk Akgün, Prof. Dr. Ali Rıza Büyükuslu, Oğuz Giray ve Meryem Şengül Kala ile aynı kaygıları paylaşmamız nedeniyle aynı gün istifa ettik."

Üst düzey istifaların ardından İnce'den açıklama: Olağanüstü kurultayımızı toplayacağız

Memleket Partisi'nde bugün gerçekleşen üst düzey yönetici istifalarının ardından parti lideri Muharrem İnce, 'Kuruluş sancılardan kurtulmak için olağanüstü kurultayımızı toplayacağız' dedi.

NE OLMUŞTU?

Memleket Partisi Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer, dün partideki görevlerinden ve partiden istifa ettiğini duyurdu. Usluer ile birlikte 5 üst düzey yönetici daha istifa etti. İstifa depreminin ardından Memleket Partisi, olağanüstü kurultay kararı aldı. Kararı Genel Başkan Muharrem İnce sosyal medya hesabından duyurdu.

 

Gaye Usluer siyasi kutuplaşma İstifa Memleket Partisi

BAĞLANTILI HABERLER