Şenyaşar: 'Ben savcıyım, hakimim’ diyen insanlar buna şahit oluyor ve önümüzden geçip gidiyorlar

Adalet mücadelesini sürdüren Ferit Şenyaşar, adli tatilin yaklaştığına dikkati çekerek, ‘Bu zulme ortak olanlar, altına imza atarak nasıl tatil yapacaklar?’ diye sordu.

24.06.2022 12:32    Güncelleme: 24.06.2022 12:32

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti, 473’üncü gününe girdi. Anne ve oğlu sabah erken saatlerde Suruç ilçesinde bulunan evlerinden Urfa Adliyesi önüne gelerek, “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alanda nöbet eylemini başlattı. Nöbetin zulüm altında devam ettiğini belirten Ferit Şenyaşar, adalet mücadelelerinin 4 yılı geride bıraktığını hatırlattı.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre eylemi Urfa’da her geçen gün etkisini arttıran sıcak havlarda devam ettirdiklerini vurgulayan Şenayaşar, “Bu nöbetimiz ikinci yaza girdi. Aşırı bir sıcak var. Nöbete başlarken kararlı bir şekilde başladık. Ortada büyük bir hukuksuzluk var. Üstünlerin hukuku var. Bunu herkes görüyor. Bu anne, her gün bu adliye binası önünde oturuyor. ‘Ben savcıyım, hakimim’ diyen insanlar buna şahit oluyor ve önümüzden geçip gidiyorlar. AKP’li yöneticiler de ‘davanızda haklısınız sizin yanınızdayız’ diyorlar” ifadelerini kullandı.

‘BU ZULME ORTAK OLANLAR, ALTINA İMZA ATARAK NASIL TATİL YAPACAKLAR?’

Adli tatilin yaklaştığına dikkati çeken Şenyaşar, devamında şunları söyledi: “20 Temmuz’da adli tatil başlıyor. ‘Ben insanım’ diyen hakim ve savcılar da tatil yapacak. Bu zulme ortak olanlar, altına imza atarak nasıl tatil yapacaklar? Adliye kapısında yaşanan zulme tanık ol, altına imza at ve git ailenle tatil yap. Hukuken bu zulme ortak olanları insan olarak değerlendirmiyorum. İnsan olsalar bu hukuksuzluğun altına imza atmazlar.”

Şenyaşar ailesi mücadele Adalet nöbeti Urfa Adalet sarayı

BAĞLANTILI HABERLER