Evden çıkarılan kiracılar sigara içerken evi yaktı

Kirayı ödemedikleri için evden çıkartılan çift ve yakınları, eşyalarını almak için geldikleri evde sigara içerken yangın çıkardı. Ev sahibi kiracıların bilerek yangın çıkardığını söyledi.

22.11.2021 11:08    Güncelleme: 22.11.2021 11:08

Adana'da yaşayan Fahrittin Akkoç, yaklaşık 4 aydır yakınlarının yanında kalan ve bu süre zarfında kirayı da ödemeyen kiracıları Emirhan K. ve Ebru K. çiftinden evi boşaltmasını istedi.

Gece birkaç yakınıyla kalan eşyalarını almak için eve gelen çift, iddiaya göre, içeride sigara içmeye başladı. Koltuğun üzerine düştüğü düşünülen sigara nedeniyle yangın çıktı.

Evde sular kesik olduğu için ateşi söndüremediklerini belirten Ebru K., durumu itfaiyeye bildirdi. Alevler, kısa sürede evin her yerini sardı.

Seslere uyanan ve alt katındaki yangın nedeniyle aşağı inemeyen ev sahibi Fahrittin Akkoç ve ailesi, olay yerine sevk edilen itfaiye erlerinin yardımıyla evini tahliye etti.

Alevlere iki araçla müdahale eden itfaiye erleri, hasara neden olan yangını diğer dairelere sıçramadan söndürdü. Yangına müdahale sırasında yangına neden olduğu öne sürülen Emirhan K.'nın eşini ve yakınlarını bırakıp, gittiği tespit edildi.

Ebru K. ise polise verdiği ifadenin ardından yakınları tarafından götürüldü. Kiracılarından şikayetçi olan ev sahibi Akkoç ise Emirhan K.'nın evi yaktığını iddia etti. 

Olayla ilgili soruşturmaya hâlâ devam ediyor. (DHA)

adana kiracı ev sahibi yangın evden çıkarılma

BAĞLANTILI HABERLER