Esra Hankulu'nun tırnaklarında Ümitcan Uygun'un DNA'sı bulundu

Adli Tıp raporunda, Esra Hankulu'nun tırnaklarının altında Ümitcan Uygun'a ait DNA bulunduğu belirtildi.

07.08.2021 22:52    Güncelleme: 07.08.2021 23:30

Esra Hankulu’nun şüpheli ölümü ile ilgili, “kasten öldürme” suçlamasıyla dün çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklanan Uygun ile ilgili deliller arasında Adli Tıp Kurumu'ndan gönderilen raporlar da yer aldı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Adli Tıp Kurumu'ndan gönderilen raporlarda Esra Hankulu'nun tırnaklarındaki DNA profillerinin şüpheli Uygun'un DNA profilleri ile uyumlu olduğu vurgulandı.

Kararda, kanunundaki ceza miktarı dikkate alındığında şüpheli hakkında adli kontrol uygulanmasının yetersiz kalacağı, bu nedenle Uygun'un tutuklanmasına karar verildiği kaydedildi.

Sulh ceza hakimliğinin tutuklama kararında Uygun'un "delilleri karartma ve tanıkları baskı altına alma" şüphesinin olduğu, ayrıca suçu işlediğine dair kuvvetli deliller bulunduğu için tutuklandığı belirtildi.

Kamuoyunda "Aleyna Çakır" olarak bilinen Sema Esen'in ölümüyle ilgili hakkında soruşturma yürütülen Ümitcan Uygun, 3 Ağustos 2021'de şüpheli şekilde hayatını kaybeden Esra Hankulu'nun ölümüne ilişkin soruşturmada gözaltına alınmış ve "kasten öldürmek" suçundan tutuklanmıştı.

Olayla ilgili soruşturmada "suç delillerini karartmak" ile suçlanan Dilan C. ile Furkan G. hakkında ise "konutu terk etmeme" adli kontrol uygulanmasına karar verilmişti.

Ümitcan Uygun'un ağabeyi Erol Uygun da tutuklandı

Erol Uygun dün sosyal medya paylaşımları sonrası gözaltına alınmıştı.

ümitcan uygun esra hankulu aleyna çakır

BAĞLANTILI HABERLER