Esra Hankulu’nun şüpheli ölümünde yeni gelişme

Esra Hankulu'nun şüpheli ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmada, evde bulunan 4 kişinin kanında uyuşturucu tespit edildiğine ilişkin Adli Tıp Kurumu raporu, dosyaya girdi.

22.09.2021 13:00    Güncelleme: 22.09.2021 13:00

Ankara'da, Esra Hankulu'nun şüpheli ölümüyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, olay gecesi evde bulunan Ümitcan Uygun, Dilan C., Furkan G. ile Hankulu’nun kanında uyuşturucu madde tespit edildi. Hankulu’nun kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için, soruşturma dosyası İstanbul Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

Esra Hankulu'nun şüpheli ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmada, evde bulunan 4 kişinin kanında uyuşturucu tespit edildiğine ilişkin Adli Tıp Kurumu raporu, dosyaya girdi.

Esra Hankulu'nun tırnaklarında Ümitcan Uygun'un DNA'sı bulundu

Adli Tıp raporunda, Esra Hankulu'nun tırnaklarının altında Ümitcan Uygun'a ait DNA bulunduğu belirtildi.


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen, Esra Hankulu'nun 3 Temmuz'da Mamak ilçesi Akdere semtindeki evde ölü bulunmasına ilişkin soruşturma kapsamında Adli Tıp Kurumundan istenen rapor dosyaya geldi. Olay gecesi evde bulunan Ümitcan Uygun, Dilan C., Furkan G. ile Hankulu'nun kanında uyuşturucu madde tespit edildiği öğrenildi. Hankulu'nun kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için dosyanın, İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderildiği aktarıldı.

'Ümitcan Uygun 'Beni karıştırmayın, ismimi vermeyin' dedi'

Hankulu'nun yaşamını yitirmesinin ardından evde bulunanlardan ikisinin emniyetleri ortaya çıktı.


NE OLMUŞTU?

Ankara’nın Mamak ilçesinde temmuz ayında ihbar üzerine bir eve giden emniyet ekipleri, 25 yaşındaki Esra Hankulu'nun cesediyle karşılaşmıştı. Arkadaşları ise Hankulu'nun hayatını kaybetmeden önce, kamuoyunda ‘Aleyna Çakır’ olarak bilinen Sema Esen cinayetinin baş şüphelisi olarak gelen Ümitcan Uygun ile birlikte olduğunu ifade etmişti. Bunun üzerine Uygun, Ankara Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alınmıştı. Yine olay gecesi Hankulu ile aynı evde kalan Furkan G. ve Dilan C. de gözaltına alınmıştı.

Ümitcan Uygun'un tahliyesine tepki: Türkiye'de adalet yok

Ümitcan Uygun’un tahliyesine tepki gösteren Kadın Dayanışma Ağı üyesi Buse Eker, AKP-MHP iktidarının ayakta kalmak için erkekliği bir suç çetesi gibi örgütlediğini söyledi.


Mahkemeye sevk edilen Ümitcan Uygun, "kasten öldürmek" suçundan tutuklanırken, "suç delillerini karartmak" ile suçlanan diğer 2 kişi hakkında ise "konutu terk etmeme" şeklinde adli kontrol uygulanmasına karar verilmişti.

Aleyna Çakır davasının baş şüphelisi Ümitcan Uygun tahliye edildi

Ümitcan Uygun'un tahliye edildiğini avukatı Hayri Çağatay Cengiz duyurdu.

kadin cinayetleri Esra Hankulu Ümitcan Uygun uyuşturucu Aleyna Çakır Mamak Furkan G. Dilan C.

BAĞLANTILI HABERLER